Екологія

У зоні витоку на ” Північному потоці” рівень метану перевищує норму в 1 000 разів

Наукова експедиція повідомила про вкрай високий рівень метану в зоні аварії на «Північному потоці».

Дослідники з Гетеборзького університету виявили, що рівень метану поблизу місця витоку на газопроводі був приблизно в тисячу разів вище норми. Вчені зібрали зразки для подальшого аналізу.

Університет Гетеборга організував п’ятиденну наукову експедицію в зону аварії на “Північному потоці”. Газоподібний метан розчиняється у воді, але, коли він досягає поверхні, він знову перетворюється на газ і викидається в атмосферу. Як довго збережеться підвищений рівень метану в Балтійському морі, залежить від течій і коли витік припиниться.

Викид метану була виявлена 26 вересня, і відтоді газ продовжує просочуватися з труби у воду. За словами Катаріни Абрахамссон, керівника дослідження, вченим було важливо, як можна швидше потрапити на місце аварії, щоб оцінити екологічні наслідки. Протягом 54 годин дослідницьке судно взяло близько 200 проб води.

Карта дослідження. Жовті ромбики відзначають місця забору води, червоні — точки витоку. Темно синій квадрат відзначає датську економічну зону, в якій дослідження були неможливі. Зображення: University of Gothenburg

Дослідники виявили, що рівень газу в місцях забору в Балтійському морі перевищував норму більш ніж в тисячу разів. Щоб картувати поширення метану, вчені здійснювали забір у 20 різних точках на відстані від 9 до 18 км один від одного. На жаль, повну картину поки скласти неможливо, тому що через короткі терміни організації експедиції вчені не встигли отримати дозвіл від Данії. Тому всі дослідження здійснювалися тільки в шведських територіальних водах.

Поки неясно, який вплив високі рівні метану можуть надати на морське життя, додають вчені. Наприклад, у воді є бактерії, які можуть окислювати газоподібний метан, щоб рости і розмножуватися. Щоб зробити остаточні висновки вчені планують дослідити наявність різних ДНК в пробах води.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button