Людина

Кількість випадків серцевих захворювань підвищиться через COVID-19

Серцеві захворювання – основна причина смертності в усьому світі. Згідно з новим дослідженням, пандемія COVID-19 продовжить збільшувати цей рейтинг в найближчі роки. Вчені стурбовані не тільки тим, як вірус впливає на серце, а й тим, як ізоляція може вплинути на здоров’я людей в цілому.

Raman Oza / Pixabay

У 2019 від серцево-судинних захворювань померло майже 18,6 мільйона людей у всьому світі. З кожним роком кількість смертей тільки зростає. Тепер дослідники вважають, що COVID-19 може погіршити ситуацію.

У дослідженні, опублікованому в журналі Circulation, вчені пророкують, що кількість серцево-судинних захворювань серед населення планети буде експоненціально зростати протягом наступних кількох років як прямий, так і непрямий наслідок COVID-19.

Ранні дослідження показали, що коронавірусна інфекція зачіпає не тільки легені, але також може вплинути на роботу нирок, кишечника, мозку і серця. Дослідження також показали, що у п’ятої частини пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19, були виявлені серйозні пошкодження серцевого м’яза, а майже половина – відчували аритмію.

Однак прямий зв’язок між інфекцією і хворобами серця – це тільки частина загальної картини. Вчені вважають, що багато людей під час пандемії відкладають лікування або діагностику серцево-судинних захворювань, оскільки не хочуть перевантажувати медичні установи, зайняті «іншими справами».

Крім цього, локдаун і соціальні обмеження сильно змінили спосіб життя багатьох людей. Люди під час ізоляції відчувають більше стресу, частіше вживають алкоголь і менше тренуються. Це також може позначитися на здоров’ї серця.

«Нездорові звички в їжі, підвищене споживання алкоголю, недолік фізичної активності і розумові втрати через карантинну ізоляцію і навіть страх заразитися вірусом – все це може негативно вплинути на здоров’я серцево-судинної системи людини», – пишуть дослідники

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button