Наука

На довголіття впливає не тільки вид їжі, але і час її вживання

Вчені з Харбінського медичного університету в Китаї провели аналіз медичних показників понад 21 500 дорослих американців. В результаті фахівці розробили дієту, яка може служити ключем до довголіття.

В рамках нової роботи команда вчених проаналізувала раціон 21 503 дорослих США у віці від 30 років, які брали участь в Національному обстеженні здоров’я і харчування в 2003 – 2014 роках. Отримані дані були зіставлені з національним індексом смертності США, особливо з випадками смерті від серцевих захворювань і раку.

Всі прийоми їжі учасників вчені ділили на групи: фрукти, овочі, крохмалисті продукти, зернові або молочні, також вони відзначали, в який саме момент дня вживалася та чи інша їжа. Так дослідники виявили, що вживання фруктового обіду було пов’язано з 34% зниженням ризику смерті від серцево-судинних захворювань. А обід, насичений жирами і цукром, зазвичай містить рафіноване зерно, сири і в’ялене м’ясо, був пов’язаний зі збільшенням смертності від серцево-судинних захворювань на 44%.

Команда також виявила, що вечірні страви, багаті овочами пов’язані з 23% зниженням ризику смерті від серцево-судинних захворювань і 31% зниженням ризику смерті від будь-якого іншого захворювання. Крохмалисті перекушування, наприклад, чіпси, були пов’язані зі значним збільшенням ризику смертності від усіх причин (50%) (від серцево-судинних 57%).

«Наші результати показали, що кількість і час прийому різних видів їжі однаково важливі для підтримки оптимального здоров’я», – кажуть автори дослідження. «Майбутні рекомендації по харчуванню повинні враховувати ці фактори».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button