Всесвіт

На гігантській екзопланеті дмуть потужні вітри, що несуть рубіни і сапфіри

Ознаки, що вказують на потужні вітри, що міняють напрямок, були виявлені на планеті розміром у 16 разів більше Землі, яка знаходиться на відстані понад 1000 світлових років від нас. Це перший випадок в історії науки, коли на газовому гіганті, що лежить за межами Сонячної системи, були виявлені такі атмосферні явища, що свідчать про наявність погоди – згідно з новим дослідженням, проведеним співробітниками Уорікського університету, Великобританія.

e97da4783f46409b840cd1f134c9cc7d

Доктор Девід Армстронг з Астрофізичної групи Уорікського університету відкрив, що газовий гігант під назвою HAT-P-7b відчуває великомасштабні зміни напряму і сили вітрів, що дмуть на планеті, що навіть призводить до формування гігантських бур.

Це відкриття було зроблено в результаті вимірювань кількості світла, відбитого від атмосфери планети HAT-P-7b. Ці вимірювання показали, що найяскравіша точка планети з часом змінює своє положення.

Це зміщення обумовлено екваторіальним струменевим перебігом при постійно мінливих швидкостях потоків, які здатні рухати хмари по поверхні планети.

Хмари на цій планеті дуже і дуже незвичайні – вони являють собою, ймовірно, краплі розплавленого оксиду алюмінію, хімічної сполуки, що є основою кількох дорогоцінних каменів, відомих на Землі, таких як сапфір і рубін. Справа в тому, що планета знаходиться в приливному захопленні по відношенню до батьківської зірки, тому одна з її сторін завжди звернена в бік зірки, і температура на цій стороні планети досягає 2860 К.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button