Всесвіт

Найближча до Землі екзопланета може бути «густо населеною»

Невеликий стрибок у космос, геть від Землі — і ви опинитеся на планеті земного типу на орбіті найближчої до Сонця зірки Проксими Центавра. З моменту відкриття цієї екзопланети — Проксими Центавра b — 2016 році люди не можуть зрозуміти, чи може ця планета підтримувати життя.

Тепер, використовуючи комп’ютерні моделі, аналогічні тим, що використовувалися для вивчення зміни клімату на Землі, вчені виявили, що в широкому діапазоні умов Проксима Центавра b може підтримувати величезні площі рідкої води на своїй поверхні, потенційно підвищуючи перспективи підтримки живих організмів.

На Проксимі Центавра b є життя?

«Головний висновок наших моделей полягає в тому, що ця планета може бути придатною для життя з високим ступенем імовірності»,
говорить Ентоні Дель Геніо, планетолог Інституту космічних досліджень Годдарда в NASA. Дель Геніо також провідний автор роботи, яка описує нове дослідження, яке з’явилося 5 вересня в журналі Astrobiology.

Проксима Центавра — маленька, холодна зірка типу червоний карлик, розташована всього в 4,2 світлових роки від Сонця. Незважаючи на близькість зірки, вчені до цих пір знають дуже мало про планету-компаньйона Proxima Centauri, хоча її маса дорівнює приблизно 1,3 земної і вона завершує орбіту за 11 днів. Тому Дель Геніо і його колегам довелося робити припущення про те, що екзопланета Проксима Центавра b з себе представляє — конкретніше, її атмосфера і океан.

Проксима Центавра b обертається на орбіті в потенційно населеній зоні, тобто на правильній відстані, щоб отримувати відповідне зоряне світло і щоб вода на поверхні планети не випаровувалася, але і не замерзала. Проте в даному випадку ця зона знаходиться надто близько до зірки. Тому планета, найімовірніше, приливно заблокована гравітаційними силами. Проксима Центавра b завжди звернена обличчям до своєї батьківської зірки, як Місяць до Землі.

Нові моделі показали, що на планеті живий, циркулюючий океан, який ефективно передає тепло з одного боку екзопланети на інший. За словами вчених, рух атмосфери і океану поєднується, так що «хоча нічна сторона ніколи не бачить світла зірок, завжди є смужка рідкої води, яка зберігається в екваторіальному регіоні». І чим більша частина планети з рідкою водою, тим вище ймовірність того, що, якщо там буде життя, ми доведемо його існування з майбутніми телескопами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button