Земля

На каменях Іки відображена історія загиблого людства?

Мова йде про камені Іки. Історики вважають їх сучасною підробкою тільки на тій підставі, що на них зображені карти невідомих материків, хірургічні операції з пересадки внутрішніх органів і люди одночасно з динозаврами.

Енциклопедія з минулого

Перша згадка про камені Іки відноситься до 1570 року. Хуан де Санта Крус Пачакуті у своїй книзі згадує про дивні камені з висіченими на них малюнками. Потім слід довгий забуття, поки в 1961 році «чорні» мисливці за старовиною не взялися їх продавати з-під поли в якості місцевих сувенірів.

Потім з’явилися троє офіційних колекціонерів — брати Сольте і архітектор Калво. Останній засумнівався в давнині своїх експонатів, вирішивши, що фантастичні зображення створює хтось з художників-самоучок. Калво не полінувався і організував власні розкопки, в результаті яких він скоро знайшов стародавнє поховання і в ньому два розписних камені. Головним же колекціонером і дослідником каменів став доктор Кабрера — відомий вчений, професор і член кількох наукових товариств.

За 40 років збиральництва його колекція склала близько 20 тисяч експонатів, від двухсоткілограмових велетнів до крихіток, які вміщаються на долоні. В своєму власному будинку він організував музей і розставив камені в тому порядку, в якому вони розповідають про ті чи інші події загадкової цивілізації. Дійсно, зображення на каменях побудовані строго за змістом являють собою «багатосерійний фільм», а точніше багатотомник. Саме тому лікар ввів поняття «кам’яна бібліотека». Один з томів оповідає про часи динозаврів. З ними борються люди, озброєні сталевими сокирами, ножами і стрілами. Динозаври при цьому розписані досконально, аж до малюнка на шкірі, хоча досі вчені не мають уявлення про те, який малюнок мали древні рептилії.

Ще більш дивними здаються мотиви, що оповідають про динозаврів як про домашніх тварин. Наприклад, детально розписаний наїзник верхи на трицератопсі. Ця ідилічна картина доповнено тим, що під час їзди людина курить трубку, а динозавр прикрашений попоною… Або приклад іншого наїзника. Він вже летить на птеродактилі і керує польотом за допомогою спеціальної тростини. Наступний кам’яний том відкриває таємниці давньої медицини. На зображеннях можна бачити кесарів розтин та операції з пересадки внутрішніх органів. Найдивовижніша операція — це операція з пересадки мозку…

Приблизно третину колекції складають камені із зображеннями еротичних сцен, що є дуже поширеним мотивом в андських культурах. Приголомшливі відомості дає «кам’яна енциклопедія» про найдавнішу географію. На багатьох каменях можна бачити докладні карти, де показано загиблі материки, щодо яких існують лише відгомін легенд. Мова тут, звичайно, в першу чергу про Атлантиду і про континент My, який нібито перебував між Америкою та Азією. Варто зазначити, що географія планети на каменях представлена у тій повноті, яка можлива лише при використанні художником супутникових знімків…

На зображеннях можна знайти і карти зоряного неба, і інструменти для вивчення космосу, і літальні апарати, стартові пристрої. Зустрічаються також карти інших планет! Якість картинок відмінна — лінії легкі, змінної товщини. В сотнях картинок присутній єдиний стиль — вірна ознака майстерні роботи.

Одним словом, Кабрера припустив, що задовго до нас людство досягло високого технологічного рівня, але було знищено космічною катастрофою (метеорита або комети). Виживші, повернулися, щоб почати з нуля, а потім вигравіювали для нащадків ці камені в якості доказу своїх знань.

Відкриття чи містифікація?

Багато вчених, істориків і археологів відразу ж спростували цю теорію. Скептики, які стверджують, що артефакти є сучасною підробкою, часто посилаються на той факт, що деякі фермери зізнавалися в тому, що вони самі виготовляли і продавали камені Іки. Але який «чорний» копач признається владі, що він грабує пам’ятки старовини і, отже, готовий понести справедливе покарання?

Ще доказами шахрайства служать помилки в анатомії і фізіології у деяких тварин: зокрема, деякі травоїдні динозаври поїдають людей, і, навпаки, хижаки живляться рослинністю.

«Масла у вогонь» додали умільці, які дійсно почали виготовляти подібні вироби і продавати їх туристам. Але підробки досить просто відрізнити від справжніх каменів. Вони відрізняються як технікою нанесення гравіювання (більш примітивною), набагато більш простою іконографією зображень і, природно, розмірами.

Вага музейних каменів Іки варіюється від 15-20 грамів до 500 кілограмів. Всі вони за формою являють собою обкатані річкою валуни, мінералогічно визначаються як андезито-ші. Їх колір, в основній масі, чорний, різних відтінків, але є також сірі, бежеві і навіть рожеві. Доктор Кабрера відзначив одну дивну особливість: андезит дуже міцний мінерал, а ось камені Іки відрізняються вражаючою крихкістю, вони б’ються при падінні або при сильному ударі один об одний.

З глибини мезозою

Техніка зображень на каменях двох видів: гравіювання (глибиною 1-2 мм) і низький рельєф. Є камені з комбінованою технікою зображення. Ще в 1967 році доктор Кабрера послав 33 зразка каменів на геодезичну експертизу. У висновку геологів було однозначно вказано, що патина (плівка природних оксидів) покриває як поверхню каменів, так і лінії малюнків, що, на їх думку, свідчить про давнину зразків. Ці камені представляють собою мезозойську вулканічну породу — вік між 60 і 230 мільйонами років, — на якій в принципі важко робити гравіювання, але при бажанні все ж можна.

Взятий аналіз з поверхні каменів показав, що борозенки гравюр мають також давній вигляд, але скільки років, наука поки не може дати точну відповідь. Крім того, у висновку було зазначено, що краї гравірованих ліній не мають значних ознак зношення та пошкоджень. Це має свідчити про те, що камені не знаходилися довго в користуванні, але були поховані незабаром після їх виготовлення. У тому ж укладенні був підтверджений той факт, що камені Іки мають більшу питому вагу, ніж просто знайдені на берегах річок аналогічні андезитові валуни і галька.

Так що на сьогоднішній день накопичилося величезна кількість археологічних фактів, які в прямому сенсі слова «не лізуть ні в які рамки», якщо мова йде про існуючу теорію розвитку людства. Але академічна наука не визнає ці факти, вважаючи малюнки підробкою.

Але тоді виникає питання — якою буйною фантазією і, одночасно, глибоким знанням медицини повинні були володіти місцеві фермери з перуанської глибинки в 60-е роки XX століття, щоб виготовляти такі підробки!

Також неможливо відповісти на питання: як можна підробити понад 100 тисяч каменів? Навіть якщо працювати одному щодня, то скільки десятків років знадобиться для цієї роботи?

Чому це зроблено?

Вчені, що вивчають камені Іки, давно намагаються розгадати, яким чином нанесені ці малюнки. І прийшли до висновку, що інструменти з обсидіану, кременю і бронзи не залишають на поверхні каменів яких-небудь помітних слідів, так і сучасні сталеві інструменти можуть тільки подряпати андезит. Тому зробили висновок, що такі сліди можливо нанести тільки фрезою спеціального інструменту, аналогічного сучасній бормашині. Але і тут все не так просто.

Сучасні фрези, свердла і різці, виконані з найтвердіших матеріалів, залишають свої мікрочастинки на оброблюваному матеріалі, самі при цьому поступово зношуючись, а на каменях Іки ці частинки відсутні, що свідчить про те, що матеріал інструмента в кілька разів міцніше всіх сучасних зразків. Хоча на деяких каменях Іки сліди сучасної обробки є: підробляти ці артефакти вельми вигідне заняття, тим більше що визначити підробку не дуже просто. Адже навіть на справжніх каменях Іки сюжети зображень нерідко суперечать офіційній науці.

Саме тому археологи та історики огульно вважають всі камені Іки підробками. Хіба стародавні індійці могли зустрічатися з динозаврами? Ні, а значить — це зроблено сьогодні.

Кнопка «Наверх»
Закрыть