Земля

Кліматологи розповіли чому Арктика теплішає швидше Антарктиди

Міжнародна група кліматологів виявила фактор, який сприяє тому, що атмосфера над Антарктидою нагрівається на порядок повільніше, ніж над Арктикою.


Дослідники прийшли до висновку, що причина повільного нагрівання повітря над південно-полярним континентом криється в тому, що він надто високий — середня висота над рівнем моря становить 2,5 тис. метрів. Фахівці провели комп’ютерне моделювання і з’ясували, що при зменшенні середньої висоти континенту посилилися б і реакції клімату на збільшення концентрації парникових газів над материком, що призвело б до швидкого підвищення температури. До такого розвитку подій, як повідомили вчені, призводять процеси атмосферного теплопереносу від екватора до Південного полюса.

Климатологи рассказали почему Арктика теплеет быстрее Антарктиды

Подібні ж механізми, на думку вчених, можна назвати винуватцями того, що відбувається в Арктиці, рівень поверхні якої набагато нижче відносно моря, на відміну від Антарктиди. У зв’язку з цим повітря над Північною півкулею нагрівається набагато швидше (до двох разів), ніж над Південною. Раніше також були відомі фактори, які відповідальні за різні темпи потепління в Антарктиді і Арктиці — сюди в першу чергу відноситься зменшення частки відбитого світла через танення льодів. На думку вчених це також відіграє свою роль у процесах глобального потепління. А оскільки з часом рівень поверхні Антарктиди щодо моря стає все нижче, кліматологи вважають, що і температура повітря над континентом буде рости швидше, ніж це відбувається сьогодні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button