Наука

У щурів знайшли “почуття ритму”. Вони танцюють під звуки музики

Дослідники вперше виявили “почуття ритму” у тварин. Виявилося, що щури хитають головою в такт музиці.

Image by sipa from Pixabay

Дослідники з Токійського університету вперше продемонстрували здатність тварин розпізнавати ритм і рухатися в тому ж темпі. Раніше вважалося, що це вміння залежить від вроджених генетичних здібностей і притаманне тільки людям.

Здатність розпізнавати в пісні ритм, реагувати на нього і навіть передбачати, яким він буде далі, вимагає складної координації нервових і рухових процесів, пояснюють вчені. Хоча тварини реагують на шум, можуть видавати ритмічні звуки або реагувати на музику, вважалося, що складні процеси, які називаються синхронізацією ударів їм не доступні.

Запис рухів щура під музику в трьох вимірах. Анімація: Ito et al., Science Advances

Для проведення експерименту 10 щурів забезпечили навушниками і мініатюрними акселерометрами, які вимірювали найменші рухи голови тварин. Аналогічні пристрої тільки більшого розміру наділи 20 добровольцям, які погодилися взяти участь в експерименті. Всім випробуваним включили однохвилинні уривки з “сонати для двох фортепіано, ре мажор К. 448” Моцарта. Композицію програвали в чотирьох різних темпах: вихідному (132 удари в хвилину), зі швидкістю 75%, прискореному в два і чотири рази.

Дослідники виявили, що і щури, і люди смикали головою в такт в однаковому ритмі, і що рівень посмикування голови зменшувався в міру того, як музика прискорювалася. При цьому оптимальна синхронізація рухів з ритмом музики у щурів спостерігалася в діапазоні від 120 до 140 ударів в хвилину.

Хоча основне дослідження було спрямоване на аналіз рухів під музику Моцарта, щурам також включили музику Леді Гаги, Майкла Джексона, груп Queen і Maroon 5. Відео: Ito et al., Science Advances

Дослідники відзначають, що у людей ідеальна синхронізація спостерігається в тому ж діапазоні. При цьому, на основі математичного моделювання, вченим вдалося показати, що слухова кора — область мозку, яка обробляє звук — налаштована на 120-140 ударів в хвилину.

Ми вважаємо, що короткочасна адаптація мозку пов’язана з налаштуванням ритму в слуховій корі. Ми змогли пояснити це, зіставляючи наші дані про нейронну активність та математичну модель адаптації мозку. Хірокадзу Такахасі, доцент вищої школи інформаційних наук і технологій Токійського університету


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button