Фото

Великі будівництва тоталітаризму: нове життя знакових об’єктів минулого

Сьогодні ми вам розповімо про великі будівництва тоталітарних держав, які повинні були символізувати їхню велич, але довгий час стояли недобудованими або порожніми. Деякі з цих масштабних для своїх країн об’єктів останнім часом отримали нове життя, про них ми і розповімо в цьому огляді.

Кожна тоталітарна держава прагнуло великими будівництвами показати свою перевагу над іншими світом. Правда, по-справжньому великі проекти, як у нацистській Німеччині, так і в СРСР і КНДР часто виявлялися незакінченими або кинутими після падіння режиму або його фінансового краху.

Але в останні роки можна спостерігати тенденцію відродження інтересу до цих об’єктів. Приватний бізнес або навіть державні структури звертають увагу на залишки тоталітарного минулого, щоб перевести їх на сучасні, капіталістичні рейки. Причому, торкнулася ця тенденція навіть найбільш закриту країну світу – Північну Корею.

Нижче ми вам розповімо про три найбільш масштабних, амбітних проектів тоталітарних часів, які в наш час знаходять новий характер і нове життя.

Прора – головний морський курорт Нацистської Німеччини

У 1936 році на острові Рюген в Балтійському морі почалося масштабне будівництво – там стали зводити гігантський комплекс з восьми будинків, який повинен був перетворитися на головний будинок відпочинку Нацистської Німеччини. Проект здійснювало спортивно-патріотичне товариство «Сила через радість», одним з його ініціаторів був особисто Адольф Гітлер.

26-12-14-foto-600x400-12

Прора – головний морський курорт Нацистської Німеччини

Комплекс з восьми шестиповерхових будівель простягнувся вздовж берега на 4500 метрів. Він був розрахований на відпочинок, оздоровлення та дозвілля одночасно 20 тисяч відпочиваючих. Зведення Прори закінчилося в 1939 році, але Друга Світова війна перешкодила повноцінній експлуатації будинку відпочинку за прямим призначенням.

26-12-14-foto-600x411-11

Після війни Прорський Колос (офіційна назва будинки відпочинку) став спочатку казармами Радянської Армії, а потім і збройних сил НДР. Об’єднання Німеччини поставило хрест на функціонуванні комплексу, на кілька десятиліть він виявився практично повністю покинутий – працювати залишився лише музей на його території.

26-12-14-foto-600x425-10

Але в 2004 році п’ять збережених від Прорського Колоса будівель були розпродані приватним структурам, і з тих пір на давно покинутому об’єкті знову ведуться будівельні роботи. Хтось збирається перетворити свою частину комплексу в готель, хтось – в апартаменти, хтось – в дешевий молодіжний хостел. На території колишнього нацистського будинки відпочинку зводиться оглядова вежа, спортивний центр, SPA-салон та інші об’єкти для відпочинку і дозвілля.

26-12-14-foto-600x406-9

Оглядова вежа на території Прорського Колоса

Німці, незважаючи на тоталітарну історію об’єкта, активно скуповують квартири в Прорі, адже місце, де розташований комплекс, славиться своїми лісами і чистим жовтим піском, вельми не характерним для Балтики. Такой же благодатный край, с чистым воздухом и сосновыми лесами, ждет покупателей в http://neva.estate/, недалеко от Северной Пальмиры – Санкт-Петербурга.

26-12-14-foto-600x460-8

Проект реконструкції Прорський Колоса

Готель Рюгьон – гігантський готель в закритій Північній Кореї

Готель Рюген в Пхеньяні ріднить з Прорським Колосом не тільки назва, схоже на ім’я острова Рюген в Балтійському морі, але також величезні масштаби і сумна історія. Цей гігантський готель повинен був стати сьомою за висотою будівлею в світі, символом величі північнокорейської нації, наочним доказом її успіхів на шляху будівництва суспільства Чучхе.

Ryugyong Hotel (unfinished)

Готель Рюгьон – гігантський готель в закритій Північній Кореї

Будівництво готелю Рюген почалося в 1987 році, і за п’ять років був практично повністю зведений залізобетонний каркас цього 330-метрової, 105-поверхової будівлі. Але в 1992 всі роботи на ньому надовго припинилися – розвал Радянського Союзу призупинив потік фінансових вливань в КНДР, країну спіткала найглибша економічна криза і голод – у Північної Кореї не було ресурсів навіть на найнеобхідніше, не те що на будівництво гігантського готелю.

26-12-14-foto-600x399-7

Довгий час керівництво Північної Кореї намагалося знайти іноземних інвесторів, готових вкластися у закінчення будівництва готелю. Їм обіцяли економічні та політичні пільги на території об’єкту, в тому числі, можливість відкрити там казино та нічні клуби. Але знайти охочого вдалося лише в 2008 році – єгипетська компанія Orascom погодилася добудувати готель в обмін на отримання ліцензії на здійснення послуг стільникового зв’язку в КНДР.

26-12-14-foto-600x338-5

Про свій намір підключитися до проекту заявила і мережа готелів Kempinski, але в 2013 році вона передумала заходити в Північну Корею, побоюючись реакції з боку США.

26-12-14-foto-600x450-6

Станом на 2014 році, основні будівельні роботи в готелі Рюген закінчені, але її експлуатація за прямим призначенням так і не почалася. І взагалі, не зрозуміло, навіщо потрібен шикарний готель на 3000 номерів у практично закритій для іноземців країні.

Tropical Islands Resort – тропічний острів в ангарі нацистських часів

Tropical Islands Resort – це ще один масштабний об’єкт нацистських часів, який у наші дні перетворився на місце для відпочинку і розваг. Історія цього місця починається в 1938 році, коли біля містечка Крауснік в шістдесяти кілометрах від Берліна був побудований величезний ангар для аеростатів і цепелінів – основного виду повітряного транспорту в довоєнні десятиліття.

26-12-14-foto-600x401-4

Tropical Islands Resort – тропічний острів в ангарі нацистських часів

Однак після війни цей об’єкт довгі десятиліття пустував, поки в 2002 році ангар не буде викуплений таїландською компанією, що вирішила переобладнати його в парк водних атракціонів – справжній тропічний острів усередині величезного купола.

26-12-14-foto-600x449-3

Tropical Islands Resort відкрив свої двері для відвідувачів у грудні 2004 року. І донині він є найбільшим у світі критим аквапарком.

26-12-14-foto-600x400-1 (2)

Усередині відвідувачів чекає величезна водойма розміром з п’ять олімпійських басейнів, в якій навіть штучні хвилі бувають, дев’ять великих водних гірок, кафе, ресторани і навіть справжні тропічні джунглі (5000 рослин 600 різних видів).

26-12-14-foto-600x377-2

В Tropical Islands Resort і взимку, і влітку підтримується постійна температура 27 градусів за Цельсієм.

Натхнення: http://www.novate.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button