Екологія

Рівні СО2 від викопного палива знову зросли. Вони оновлять рекорд наприкінці 2022 року

Здається, людству все складніше протистояти глобальному потеплінню 

Вчені на кліматичному саміті COP27 в Єгипті повідомили, що викиди вуглекислого газу від викопного палива, основного чинника зміни клімату, за 2022 рік зростуть на 1%. Так вони досягнуть рекордно високого рівня.

Викиди від нафтових продуктів, що зростають через підйом авіації, ймовірно, збільшаться більш ніж на 2% в порівнянні з минулим роком, в той час, як викиди від вугілля, які досягли максимуму в 2014 році, досягнуть нового рекорду.

“Викиди від нафти більшою мірою залежить від відновлення світу після COVID-19, а вугілля і газ — від подій в Україні», — сказав AFP Глен Пітерс, директор з досліджень Інституту кліматичних досліджень Цицерона в Норвегії.

Згідно з першими експертними прогнозами на 2022 рік, глобальні викиди CO2 від усіх джерел, включаючи збезлісення і землекористування, перевищать 40,6 мільярда тонн, що трохи нижче рекордного рівня в 2019 році.

Дані свідчать про те, що, незважаючи на плани відновлення після пандемії і енергетичної кризи, спровокованої війною в Україні, зростання викидів вуглекислого газу в результаті спалювання нафти, газу і вугілля тільки зростає. Експерти також відзначають, що викиди цього року на 5% вище, ніж були на момент підписання Паризької угоди в 2015 році.

Нові цифри показують, наскільки важко буде скоротити викиди досить швидко, щоб досягти Паризької мети обмежити глобальне потепління на 1,5°C вище доіндустріального рівня.

Вчені попереджають, що перевищення цього порогу може призвести до виникнення небезпечних моментів у кліматичній системі.

Потепління лише на 1,2 °C вже спричинило збільшення кількості смертельних та екстремальних погодних умов, починаючи від спеки та посухи до повені та тропічних штормів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments