Земля

Стало відомо чого найбільше бояться американці

Вчені з Чепменского університету щорічно проводять соціологічне опитування, щоб виявити головні страхи жителів США. В цьому році лідируючі позиції в списку зайняли корупція і можливі наслідки реформи охорони здоров’я American Health Care Act. Результати дослідження опубліковані на сайті університету.

Учасниками опитування стали 1207 дорослих американців. Їх попросили оцінити, наскільки сильний страх у них викликають 80 різних явищ. Можливі причини страхів розділили на кілька основних категорій: пов’язані з урядом, зі станом навколишнього середовища, з економікою, з антропогенними лихами і екстремізмом. Також у дослідження увійшли джерела багатьох поширених фобій: клоуни, павуки, висота. Найстрашнішими явищами 2017 року виявилися корупція чиновників, результати реформи охорони здоров’я, забруднення водойм (океанів, річок і озер) і забруднення питної води. Соціологи відзначили, що в 2017 році на вершині списку виявилося куди більше страхів, пов’язаних зі станом навколишнього середовища.

Стало известно чего больше всего боятся американцы10 найстрашніших явищ 2017 року / © Chapman University

Керівник дослідження Крістофер Бейдер (Christopher Bader) зазначає: «Дані опитування 2017 року показують, що, хоча деякі з основних страхів залишилися колишніми, відбувся помітний зсув у бік побоювань, пов’язаних з екологією. Ми помічаємо тенденцію, при якій люди схильні боятися того, що транслюють ЗМІ. Багато з десяти головних страхів 2017 року можна безпосередньо пов’язати з найпопулярнішими темами ЗМІ в минулому році».

Останні місця в списку зайняли зомбі, привиди і тварини, наприклад, собаки або пацюки. Середній або сильний страх перед зомбі відчувають 5,3% опитаних, привидів бояться 4,3%. Тварини лякають лише 3,7% відсотків учасників дослідження. Перше подібне опитування соціологи провели в 2014 році. У 2015 році, як і в 2017-му, перше місце у списку посів страх перед корупцією державних службовців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button