Здоров'я

Лікарі пояснили, як може нашкодити гречана каша

Гречана каша входить в число корисних страв, але в деяких випадках її вживання може шкодити здоров’ю. Зокрема, пояснюють лікарі, гречка може порушувати засвоєння організмом найважливішого мінералу кальцію.


За словами лікаря-дієтолога Андрія Бобровського, включення гречаної каші в регулярне меню служить профілактикою онкологічних захворювань, – конкретно запобігає розвитку раку кишечника.

Водночас слід знати: людям з проблемами травлення страви з гречки для щоденного раціону не підходять. Ця крупа має властивість стимулювати утворення газів і жовчі, що може призвести до шлункових спазмів і здуття живота.

Крім того, гречана каша може нашкодити здоров’ю тих, кому властива алергія на білок ядриці. Гречка добре відома тим, що не містить глютену. Однак у цій крупі багато харчового білка, який іноді сприймається організмом як щось чуже. В результаті можуть виникати неприємні, часом тяжкі реакції – кропив’янка, набряк слизових оболонок.

Можна їсти гречану кашу кожен день?
Лікарі пояснюють, що занадто велика кількість гречки шкідлива для людей, схильних до запорів, що страждають цукровим діабетом, гіпертонією, нирковою недостатністю, підвищеним згортанням крові й виразкою шлунка, також підліткам, вагітним жінкам.

Гречана монодієта може призводити до головного болю, хронічної втоми, сповільнених реакцій.

Оптимальним вживання гречаної каші вважається один-два рази в два–три дні.

Може шкодити жінкам після 40 років.
Регулярне вживання гречки може приводити до дефіциту кальцію в організмі. Крупа відрізняється високим вмістом заліза і фосфору – такий склад заважає засвоєнню мінералу. Пристрасть до неї може бути особливо шкідливою для жінок після 40-45 років, коли збільшується ризик остеопорозу.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button