Всесвіт

На Марсі виявлено «кратер-пень» (фото)

Марсіанський зонд ExoMars Trace (TGO) зробив незвичайне фото поверхні Червоної планети. Кратер, який потрапив у кадр, страшенно схожий на зріз дерева!

ESA/Roscosmos/CaSSIS, CC BY-SA 3.0 IGO

TGO, спільна місія Європейського космічного агентства (ESA) і Роскосмосу, вивчає Марс з орбіти, облітаючи планету і збираючи дані про її розріджену атмосферу. З такої точки огляду апарату зручно розглядати поверхню Марса і знімати зображення за допомогою кольорової та стереоскопічної камери CaSSIS.

Нове зображення показує північну частину рівнини Ацідалії Планітія (Acidalia Planitia). А якщо точніше, то на кадрі видно ударний кратер, який покритий льодом. (До речі, рівнина Ацидалія Планітія — місце посадки людської місії на Марс у книзі та фільмі «Марсіанін»)

Хоча «кільця» кратера не вказують на його вік, як у дерева, ці візерунки всередині можуть допомогти дослідникам краще зрозуміти структуру льоду, і що відбувалося на Марсі протягом всієї його історії.

Єдине, що вчені поки що напевно можуть сказати про цей кратер, так це те, що він сповнений покладів, багатих водяним льодом. Ймовірно, «кільця» кратера і помітні тріщини викликані змінами навколишнього середовища з часом. Дослідники вважають, що ці особливості є результатом зміни пір року і температур, в результаті чого матеріал в кратері розширюється і стискається від спеки і холоду.

Переглянути фото в кращій якості можна тут


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button