Всесвіт

На Марсі знайшли супервулкан


На даному знімку зображений марсіанський регіон Arabia Terra. На ньому можна побачити цілком типовий для червоної планети пейзаж з масою різних кратерів. Однак, як вважають вчені, подвійний кратер в центрі знімка, що носить назву Siloe Patera, має зовсім не ударне походження – це кальдера від колись існуючого тут супервулкана.

Кратер має розміри 40 на 30 кілометрів і найбільшу глибину 1750 метрів. Це далеко не єдиний вулканічний кратер в даному регіоні Марса.

[ads2] На Землі супервулканом називають вулкани, під час виверження якого може бути викинуто понад 1000 км3 матеріалу. Особливість супервулканів полягає в тому, що магма тривалий час накопичується під поверхнею, а потім якось різко проривається на поверхню, що призводить до величезного вибуху. Відповідно, такі вулкани не «ростуть» і не утворюють класичні гори.

Що стосується звичайних вулканів, то через відсутність на Марсі тектоніки плит, вони можуть існувати на одній і тій же точці мільйони, а то й мільярди років і виростати до досить великих розмірів. Найкращим прикладом є вулкан Олімп, чия висота досягає 21.2 кілометрів від його основи (26 кілометрів від навколишніх рівнин), діаметр близько 600 кілометрів, а загальна площа займаної поверхні становить близько 295 000 км2.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button