Здоров'я

Німецький дерматолог пояснив, який стан шкіри говорить про приховані хвороби

Шкіра часто першою реагує на внутрішні захворювання, і деякі зміни в її стані можуть вказувати на приховані від очей патології. Про те, які зміни в стані шкіри вказують на приховані хвороби внутрішніх органів, розповів лікар Йенс Тесманн, що з Професійної асоціації німецьких дерматологів. Повідомляє видання Focus.

Хвороби кишківника. Зв’язок між кишківником і станом шкіри особливо тісний. Вчений порадив звертати увагу на появу червоних болючих плям і підшкірних вузлів на гомілках, відомих як вузлувата еритема. За словами дерматолога, дане порушення:

«Часто виникає у зв’язку із зараженням стрептококами або запальним захворюванням кишківника, наприклад, хвороба Крона або виразковий коліт», – пояснив лікар.

Хвороби печінки. Жовтуватий колір шкірного покриву — знак того, що печінка не розщеплює належним чином пігмент крові, і в результаті збільшується вміст білірубіну. Так звану жовтяницю можуть провокувати застій жовчних шляхів, гепатит та цироз.

Судинні зірочки. Їх поява на верхній частині тіла може бути попередженням про ожиріння печінки, гепатит чи цироз.

Хвороби судин. Приховані судинні захворювання «заявляють» про себе такою ознакою на шкірі, як еритема на долонях, при якій на руках або подушечках великого пальця виникають червоні плями. Іноді незвичне почервоніння долонь говорить про ураження печінки.

Підвищений холестерин. Надлишок холестерину і високий рівень ліпідів та тригліцеридів в крові може виражатися зовні в появі “жировиків” на шкірі. Вони мають вигляд білуватих або жовтуватих грудочок, найчастіше вони з’являються на обличчі та повіках. Ці “жировики” часто прагнуть видалити лазером, але якщо не усунути причину, тобто не знизити рівень ліпідів в крові, вони будуть виникати знову і знову.

Цукровий діабет. Ще одна зміна шкіри, яку можна помітити, — це коричневі, злегка підняті над поверхнею плями, так званий чорний акантоз. З’являються вони на шиї, в місцях шкірних складок і пов’язані з надмірним виробленням інсуліну.

Системна червона вовчанка. Її видає червоно-блакитнуватий висип, який поширюється по щоках і носі в формі метелика, особливо після впливу сонця.

Васкуліт. Він означає сильне запалення, що зачіпає судини. Під час васкуліту на гомілках можуть з’являтися точкові крововиливи.

Експерт радить щодня або через день при прийманні душу перевіряти стан своєї шкіри, щоб побачити, чи є які-небудь зміни або аномалії. При їх появі необхідно обов’язково звертатися до дерматолога. Він зможе правильно класифікувати зміни, вирішити, чи є вони нешкідливими, або, навпаки, тривожними й серйозними. Лікар направить в разі потреби до відповідного фахівця.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button