Всесвіт

На Місяці може виявитися дуже багато води

Японські вчені стверджують, що досліджуючи місячний метеорит отримали докази великого запасу води на Місяці. Дані дослідження опубліковані в Science, а Японія планує нові місячні місії.

Зразок складається з моганіта — мінералу, що утворюється осадовим шляхом у лужній воді під тиском. Його наявність в місячних породах означає, що на нашому супутнику відбувається активне «водне життя». Відсутність води в рідкому вигляді на поверхні — не перешкода: вона може у великій кількості перебувати в корі. Довгий час вважалося, що вона може концентруватися в районі полюсів, подібно крижаним полярним шапкам на Землі.

Нові дослідження показують, що вода широко поширена по різним місячним областям, а робота японських учених підтверджує її наявність в середніх і низьких широтах.

За допомогою електронної мікроскопії учені перевірили, чи не є частинки моганіта земними, що потрапили в метеорит вже після потрапляння на нашу планету. Ідентифікувавши специфічні структури в декількох зразках методом мікрораманської спектроскопії, дослідники підтвердили місячне походження мінералу. За їх даними, він був утворений випареною водою на поверхні Місяця в області під назвою Procellarum Terrane. Вода у вигляді льоду знаходиться під поверхнею цього регіону, захищена від сонячного світла і випаровування.

Частка води в місячному ґрунті за підрахунками вчених, становить близько 0,6 масового відсотка, чого, за словами провідного автора дослідження Масахіро Каяма достатньо для вилучення близько 6 літрів на кубічний метр місячної породи. Якщо вірити цим розрахунками, то у разі заснування колонії земляни зможуть забезпечити себе водою на місці.

Для підтвердження цієї (як і багатьох інших) теорії недостатньо існуючих місячних зразків: потрібна нова місія на супутник Землі. Японське аерокосмічне агентство планує дві місячні експедиції, які будуть досліджувати джерела води і повернуть більше зразків з дальньої сторони Місяця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments