Всесвіт

На Місяці виявлена свіжа тектонічна активність

Вчені виявили сліди дуже молодих гряд на видимій стороні Місяця. За результатами проведених аналізів, їх вік становить приблизно 10 мільйонів років. Раніше ж вважалося, що утворення гір на Місяці вже не відбувається через те, що супутник Землі є сейсмічно неактивним.

У 2009 році був запущений космічний літальний апарат Lunar Reconnaissance Orbiter. Знімки з нього дозволяють провести безліч досліджень поверхні Місяця. Так, останні фотографії показали сліди молодих гряд, які, як вважають вчені, утворилися не більше 10 млн років тому. Відмінною їх особливістю є те, що вони перекривають собою довколишні кратери. Це викликає ряд питань про їх походження. Зазвичай таке розташування говорить про те, що ця форма рельєфу утворилася в результаті витікання лави та її подальшого охолодження. Але Місяць раніше вважався сейсмічно неактивним об’єктом, і вчені всі новостворені геологічні об’єкти пов’язували з ударами астероїдів. Але ця знахідка змінює уявлення про цей процес.

Також на користь цього аргументу виступає ще одне дослідження. Американські вчені в 1969-1972 роках відзначали підземні поштовхи на поверхні Місяця магнітудою понад 5,5 бала. Питання тектонічної активності супутника Землі надзвичайно важливе для розуміння процесів еволюції цього космічного тіла. Вчені прагнуть з’ясувати походження Місяця і проаналізувати його природу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button