Всесвіт

На полюсах Юпітера бушують шторми розміром з Землю

NASA опублікувало результати обробки даних, отриманих в серпні 2016 року апаратом Juno з орбіти Юпітера. Зображення свідчать про те, що найбільша планета Сонячної системи представляє дуже складний турбулентний світ. На цій планеті спостерігаються гігантські розміром з Землю полярні циклони зі штормами, що йдуть вниз до серця планети.


Крім того, вчені з’ясували, що магнітне поле Юпітера значно сильніше, ніж передбачалося раніше.
Апарат Juno був запущений 5 серпня 2011 року. 4 липня 2016 року він вийшов на орбіту Юпітера. 27 серпня він зібрав першу порцію даних про газового гіганта, пролетівши на відстані 4,2 тис. км від верхніх хмар Юпітера.

Знімки, зроблені камерою JunoCam, свідчать про те, що обидва полюси Юпітера закривають шторми розміром із Землю. Вони знаходяться дуже близько, буквально стикаючись один з одним.

Вчені раніше знали, що Юпітер володіє найсильнішим магнітним полем серед планет Сонячної системи. Однак згідно з даними, отриманими магнітометром апарату, магнітне поле Юпітера виявилося навіть сильніше, ніж передбачалося раніше. Індукція магнітного поля планети склала 7,766 Гауса, що в 10 разів більше, ніж у Землі. Інтенсивність магнітного поля Юпітера сильно коливається: в одних місцях воно слабкіше, сильніше в інших.

Juno знаходиться на полярній орбіті. Більшу частину свого витка він проводить далеко від планети, проте кожні 53 дні він зближується з північним полюсом Юпітера, після чого здійснює двогодинний транзит до південного полюса. У цей період задіюються всі вісім інструментів зонда. Відправка 6 мегабайт даних, отриманих під час цього польоту, може займати 1,5 доби.

Таке зближення Juno відбудеться 11 липня. Апарат повинен буде запам’ятати одне із найбільш вражаючих утворень на Юпітері – Велику червону пляму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button