Всесвіт

Телескоп “на вулкані” почав “полювання” за нейтронними зірками

Новий інструмент складається з двох чорних рядів з восьми циліндричних телескопів, з’єднаних разом.

В Іспанії побудували новий телескоп, перед яким стоятиме складне завдання — виявляти нейтронні зірки при їх зіткненні. Він називається Gravitational Wave Optical Transient Observer (GOTO) і розташований на вулканічному іспанському острові Ла-Пальма.

Новий інструмент складається з двох чорних рядів з восьми циліндричних телескопів, з’єднаних разом. Кожен з них охоплює різну частину неба, швидко повертаючись як по вертикалі, так і по горизонталі.

Нейтронні зірки – одні з найбільш екзотичних і активних об’єктів у Всесвіті, навіть якщо технічно вони вважаються мертвими. Це інертні об’єкти, які володіють такою величезною вагою і гравітацією, що їх притягує один до одного. Зрештою, вони наближаються один до одного, розбиваються і зливаються в один.

Коли це трапляється, зірки випромінюють гравітаційну хвилю, яка спотворює простір. Саме це явище помічає і фокусує новий телескоп, щоб відобразити їх зіткнення.

Відкриття, зроблені за допомогою GOTO, допоможуть розкрити важливу інформацію про народження і будову Всесвіту і обставин, які зробили життя в ньому можливим. Тільки недавно астрономи виявили одну з наймолодших відомих нейтронних зірок, аналізуючи дані Vla Sky Survey (VLASS).

Надалі, вчені зможуть спостерігати раннє формування і поведінку нейтронної зірки. Так вчені дізнаються більше про еволюцію вмираючих зірок і оточуючих їх небесних об’єктів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments