Всесвіт

На Сонці помітили загадковий феномен

Астрономи з Університету штату Огайо виявили, що Сонце випускає велику кількість високоенергетичних гамма-променів, причому в період мінімальної активності світила.

За словами вчених, це якось пов’язано з магнітними полями, однак точний механізм поки залишається невідомим. Про це повідомляє видання Science News.

Високоенергетичні гамма-промені не створюються Сонцем безпосередньо, а виникають у результаті взаємодії космічних променів з протонами у складі сонячної речовини. Зазвичай гамма-радіація поглинається зіркою, проте присутність сильних магнітних полів змінює траєкторії космічних променів, і високоенергетичні фотони випускаються у зовнішній простір.

Дослідники проаналізували дані, отримані в ході 10-річних спостережень (з серпня 2008 року по листопад 2017 року), проведених за допомогою космічної обсерваторії НАСА Fermi Gamma-ray Space Telescope. Період низької сонячної активності припав на період 2008-2009 років, а високої — на 2013 рік. Вчені оцінили кількість подій випромінювання гамма-радіації, а також енергію фотонів, в залежності від активності Сонця.

Дослідники виявили, що Сонце випускає більше гамма-променів з енергією 50 мільярдів електронвольт (50 Гев), ніж передбачалося. Більше того, були зареєстровані промені енергією 100 Гев, при цьому вони виникали при низькій сонячній активності. Так, один з фотонів мав енергію 467,7 Гев. Крім того, оскільки Сонце бомбардується космічними променями з усіх боків, слід очікувати, що гамма-фотони випромінюються зіркою рівномірно, проте під час мінімуму активності енергетичні фотони випромінювались екватором, а під час максимуму — переважно полюсами.

За словами астрономів, це вказує на незвичайну поведінку магнітних полів Сонця. Спроби зв’язати надлишок гамма-променів з сонячними спалахами і плямами поки не увінчалися успіхом. Вчені планують продовжити дослідження і виміряти сили магнітних полів за допомогою зонда Parker Solar Probe, який був запущений 12 серпня 2018 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button