Земля

На великій глибині виявлені раніше невідомі скупчення живих істот

Підводний світ схожий на наш, але повернений з ніг на голову. І чим глибше ми спускаємося - тим більше дивовижних секретів відкривають глибини океану

Група вчених з трьох відомих океанографічних інститутів виявила найбільші скупчення риби з усіх, що були знайдені на глибині від 3000 до 6000 метрів під поверхнею океану.

Якщо вивчити весь океан, від поверхневих вод до глибоких западин, стане очевидно, що в багатьох аспектах він дуже схожий на перевернуту версію світу на поверхні, в якому живемо всі ми. Для нас найбагатший життям регіон (з точки зору висоти) знаходиться на рівні моря або біля нього. Саме там доступність світла, температура і багато факторів навколишнього середовища створюють найбільш сприятливе середовище для життя. Однак, якщо ви переміститеся вище, – наприклад, зробите поїздку в високогірний регіон, – ситуація зміниться в гірший бік. Повітря стане більш розрідженим, температура впаде, а різноманітність форм життя буде стрімко скорочуватися. Зовсім скоро ви опинитеся в місці, де можуть виживати тільки найвитриваліші рослини й тварини – а таких дуже мало.

В океані все з точністю до навпаки. Найрізноманітніше життя протікає поблизу поверхні, де багато світла, сприятливе навколишнє середовище і багато їжі. Але варто опуститися, як вода стане темнішою і холоднішою. На той час, коли ви доберетеся до глибин, вас зустріне порівняно мало живих істот, більшість з яких живуть відокремленим життям. Вони не полюють, а лише чекають, що їжа сама пропливе в межі їх досяжності.

Проте, є винятки з цього правила: мова йде про вулканічні ходи, які забезпечують острівці тепла і органічних хімікатів для підтримки невеликих колоній істот. За словами океанографічної групи з Гавайського університету в Маноа, Дослідницького інституту акваріума Монтерей-Бей і Національного центру океанографії (NOC), підводні гори, що піднімаються з дна океану, також можна додати до цього списку винятків.

«Наші спостереження принесли дивовижний результат», – розповіла Астрід Лейтнера, керівник дослідження. «Ми ніколи не бачили повідомлень про таку велику кількість риби в малонаселеній глибоководній зоні з обмеженою кількістю їжі».

Команда досліджувала зону Кларіон Кліпертон, глибоководний регіон, що тягнеться від Гаваїв до Мексики. Він надзвичайно важливий, оскільки в майбутньому це місце може стати простором для розробки морських шахт, які будуть збирати мінеральні конкреції з морського дна. У цих конкреціях – природних геологічних утвореннях – містяться мідь, кобальт, цинк, марганець та інші цінні метали.

В рамках свого дослідження команда хотіла встановити базове розуміння екології регіону, опускаючи камери і приманки, що містять близько кілограма скумбрії, на вершину трьох, раніше не нанесених на карту і незвіданих підводних гір, а також на навколишні їх рівнини.

В результаті відео показало, що близько упаковки з приманкою можуть одночасно роїтися до 115 хижаків, що майже вдвічі перевищує попередній рекорд за кількістю риби, зареєстрованої за один раз в глибинному океані. Деякі з цих вугрів були спіймані і підняті на поверхню для аналізу. Виявилося, що вони належать до виду Ilyophis arx – раніше за довгі роки пошуків у всьому світі вченим вдалося отримати не більше 10 екземплярів.

За іронією долі, на підводних рівнинах тенденція «перевернутого світу» зберігалася. Вершини підводних гір діяли як острова, на яких жило безліч тварин, в той час рівнини були порожні і були практично мертві.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button