Наука

Новий спосіб виявлення бактерій дозволяє вивчати патогени в самому місці зараження

Міжнародна команда дослідників розробила новий метод виявлення бактерій і інфекцій за допомогою флуоресцентних наносенсорів. Це дозволяє набагато швидше відстежувати патогени, ніж за допомогою відомих методів.

Image by WikiImages from Pixabay

Традиційні методи виявлення бактерій вимагають взяття та аналізу зразків тканин. Вчені сподіваються позбутися від необхідності брати зразки, використовуючи крихітні оптичні датчики для візуалізації патогенів безпосередньо в місці зараження.

Датчики засновані на модифікованих вуглецевих нанотрубках діаметром менше одного нанометра. Якщо їх опромінюють видимим світлом, вони випромінюють світло в ближньому інфрачервоному діапазоні. Довжина хвилі в такому випадку становить 1000 нанометрів і більше. Флуоресцентне світіння змінюється, коли нанотрубки стикаються з певними молекулами. Оскільки бактерії виділяють характерну суміш молекул, світло, що випромінюється датчиками, вказує на присутність певних патогенів.

В майбутньому це дослідження складе основу для оптичного виявлення інфекцій на інтелектуальних імплантатах, оскільки відбір проб більше не буде потрібно. Це дозволить швидко виявити процес загоєння або можливу інфекцію, що призведе до кращого догляду за пацієнтами, пояснюють вчені. Наприклад, можлива швидша діагностика сепсису в посівах крові.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button