Наука

Приготування їжі на дровах може привести до розвитку легеневих хвороб

Їжа, приготована на дровах, має особливий приємний смак, проте такий процес готування може бути небезпечний для легенів

За допомогою комп’ютерної томографії (КТ) вчені змогли довести, що люди, які готують їжу на біомасі (така як деревина), піддаються ризику значного пошкодження легенів. Причиною цього автори нової роботи називають потрапляння небезпечних забруднюючих речовин і бактеріальних токсинів при диханні.

Image by AnnBehemotik from Pixabay

Міждисциплінарна група з Університету Айови у співпраці з дослідниками з Інституту науки і техніки Періяр Маніаммая вивчила вплив забруднюючих речовин на кухні 23 осіб на їхнє здоров’я. Частина людей готувала їжу на газовій плиті, а інша – на дровах.

Дослідники виміряли концентрацію забруднюючих речовин в будинках, а потім вивчили функцію легенів людей за допомогою спірометрії. Вчені також використовували вдосконалену комп’ютерну томографію, щоб побачити, як функціонують легені.

Аналіз показав, що ті, хто готував їжу на дровах, піддавалися впливу вищих концентрацій забруднюючих речовин і бактеріальних ендотоксинів в порівнянні з людьми, які готують на газовій плиті. КТ також вказало на пошкодження легенів, які були б непомітні при проведенні традиційних тестів.

Автори роботи підкреслюють, що навіть при відсутності явних симптомів або ускладнень дихання легені можуть бути пошкоджені або запалені. Це може привести до розвитку серйозних захворювань. Приблизно 3 мільярди люди у всьому світі готують їжу на дровах. Вчені повідомляють, що забруднення повітря на кухні (і не тільки) провокує розвиток легеневих хвороб, які є причиною смерті приблизно 4 мільйонів людей на рік.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button