Технології

Хакери можуть підслуховувати людей через роботи-пилососи

Якщо у вас є робот-пилосос, то поруч з ним краще тримати рот на замку. Виявилося, що через таку побутову електроніку вас можуть підслуховувати хакери.

Виявилося, що невинна начебто побутова електроніка може використовуватися зловмисниками.

Image by Eduard Reisenhauer from Pixabay

Роботизовані порохотяги буквально з кожним місяцем набувають велику популярність. Але, як з’ясували фахівці Національного університету Сінгапуру спільно з колегами з Мерілендського університету, цей вид побутової техніки може використовуватися зловмисниками для отримання доступу до розмов власників.

Проблема полягає в лідарах, які допомагають роботам-пилососам орієнтуватися в просторі й не натикатися на предмети інтер’єру. Промінь лазера здатний зчитувати вібрації, зберігаючи всю амплітуду коливань вібруючого предмета. Таким чином в пам’яті роботизованого порохотяга можуть опинятися вібрації мембран динаміків, що стоять в приміщенні, а оскільки багато мембран досить чутливі, щоб коливатися навіть від звуку людини, що стоїть поруч, то і розмови здатні виявитися в пам’яті пилососів.

Для перевірки своєї гіпотези вчені використовували стандартний робот-пилосос Xiaomi Roborock, який працював в приміщенні, де відтворювалися музичні кліпи, а людина вимовляла вголос цифри. За підсумками експерименту були отримані близько 19 годин запису – їх розшифрували за допомогою створеної програми LidarPhone, що містить штучний інтелект і алгоритми очищення запису від сторонніх шумів.

З’ясувалося, що по зробленим роботизованим пилососом записам з точністю до 91% можна розпізнати озвучені людиною цифри, а також ідентифікувати кліпи, які йшли в приміщенні. Як відзначають автори роботи, результати якої були оприлюднені на конференції SenSys20, отриманих відомостей достатньо для того, щоб зібрати компромат на власників роботів-пилососів і отримати інформацію для викрадення коштів.

Вчені порекомендували власникам роботизованих пилососів не підключати їх до інтернету, а розробникам лідарів для подібної побутової техніки порадили скорегувати алгоритм роботи, щоб унеможливити запис розмов або як мінімум ускладнити їх розшифровку.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button