Земля

Ісландський вулкан Mt Thorbjon знаходиться під загрозою виверження

Ісландський вулкан Mt Thorbjon може вибухнути вперше приблизно за 1000 років, попереджають експерти. Прогноз був випущений після того, як GPS-станції відстежували дивне підняття землі, що є потенційною ознакою акреції магми під півостровом Рейкьянес.

Ісландське метеорологічне управління випустило попередження у неділю, заявивши, що землетруси та підняття землі поблизу гори Торбжон на південному заході Ісландії є причиною для занепокоєння.

Починаючи з 21 січня, ґрунт навколо гори Торбджон було піднято приблизно на один дюйм (2 сантиметри), приблизно на три-чотири міліметри в день. Підйом ґрунту був підтверджений як GPS-станціями, так і радіолокаційними супутниками, які збирають зображення InSAR.

Ісландські вулканологи заявили: “все це, швидше за все, є ознакою накопичення магми на глибині всього в кілька кілометрів”

Постійне попередження про землетрус з 21 січня також розпалило припущення про те, що вулкан прокидається. 22 січня сталися два землетруси магнітудою 3,7 і 3,4 відповідно, які відчувалися від півострова Рикьянес і до самого Боргарнеса. Mt Thorbjon розташований приблизно в 31 Милю (51 кілометр) від столиці країни Рейк’явіка.

Ісландське метеорологічне управління вважає, що в даний час під вулканом може кипіти близько 35 мільйонів кубічних футів (Один мільйон кубічних метрів) магми. Рої землетрусів, які почали проявлятися на початку цього місяця, зменшуються. Однак, агентство заявило, що той факт, що рої відбуваються разом з підйомом, викликає занепокоєння.

“Ця діяльність триває лише кілька днів, і невідомо, чи переросте вона в більш серйозну діяльність. Виходячи з поточної інформації, різні сценарії вважаються можливими, не вказуючи, який з них найбільш вірогідний і в які терміни.”

Перший сценарій – це акреція магми глибоко під вулканом; ця можливість може привести до вторгнення розплавленої породи в гору Торбджон і вибухового виверження.

Є також шанс, що накопичення магми зупиниться саме по собі без будь-яких небезпечних подій. Магма також може вторгнутися в вулкан без вибуху або викликати потужні землетруси до 6 магнітуд.

Друга можливість припускає, що підйом ґрунту викликаний не магмою, а тектонічною активністю. Якщо це так, то тектонічна активність може привести до більш великого землетрусу магнітудою 6 балів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button