Всесвіт

На Юпітері знайшли теплову хвилю, яка в десять разів більше Землі (відео)

В атмосфері Юпітера знайшли “теплову хвилю”, яка йде в глиб планети на 130 тис. км.

Дослідники виявили, в атмосфері Юпітера гігантську теплову хвилю її розмір в 10 разів перевищує діаметр Землі, і вона рухається зі швидкістю кілька тисяч км/год. Результати роботи представлені на Європланетному науковому конгресі (EPSC).

Атмосфера Юпітера, відома своїми характерними різнокольоровими вихорами, дуже гаряча, кажуть вчені. Вона розташована в мільйонах кілометрів від Землі і отримує близько 4% сонячної енергії, що надходить на нашу планету. Теоретичні моделі показують, що верхня атмосфера Юпітера повинна бути охолоджена до -70 ° С. Насправді вершини хмар нагріваються до температур понад 400°С.

Як і на Землі, на Юпітері бувають полярні сяйва. Але якщо на нашій планеті вони короткочасні, то там – існують постійно, але змінюють інтенсивність в залежності від сонячного вітру. Дослідники вважають, що саме сяйва можуть нагрівати область навколо полюсів до більш ніж 700 ° C, а глобальні вітри можуть перерозподіляти тепло по всьому світу навколо Юпітера.

У новій роботі їм вдалося виявити одну з таких теплових хвиль прямо під Північним полярним сяйвом. Вона являє собою потік, нагрітий до 700 °С, який простягається вгору на 130 тис. км і рухається зі швидкістю кілька тисяч км / год в напрямку екватора.

Дослідники вважають, що ця хвиля була створена імпульсом посиленої плазми сонячного вітру, що зіткнулася з магнітним полем Юпітера. Вона викликала посилення полярного сяйва і змусила гарячі гази розширитися і «виплеснутися» до екватора.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button