Всесвіт

У планети Проксіма є рідкий океан і атмосфера

На відстані 4,2 світлові роки від нас знаходиться Проксіма b – найближча до нас потенційно заселена землеподібна планета, розташована за межами Сонячної системи. Нове дослідження цього світу вказує на те, що планета може бути повністю покрита водою.

adf8698eaf858e9b7c1d47cef6d54746
У серпні цього року вчені з Європейської Південної Обсерваторії (ESO) підтвердили відкриття кам’янистої планети в зоні Проксіми Центавра – найближчої до нас зірки. Про планету поки мало що відомо, тому з упевненістю говорити про наявність на ній життя поки рано, проте нове дослідження, результати якого були прийняті до публікації в науковому журналі Astrophysical Journal, вказує на те, що Проксіма b може бути покрита океанами або ж взагалі володіє одним гігантським океаном, що покриває всю її поверхню.

Взагалі Проксіма b – дуже цікавий кандидат на дослідження. І не тільки тому, що це землеподібна планета, що знаходиться в найближчій до нас зоряній системі. Її маса приблизно в 1,3 рази більше маси Землі. Її орбіта розташована приблизно в одній десятій відстанні від Меркурія до Сонця. Проблем для потенційного життя це створити не має, так як Проксіма Центавра, рідна зірка цієї планети, приблизно в 1000 разів слабкіше нашого Сонця. Крім того, планета знаходиться в зоні, де вода на поверхні може підтримуватися в рідкому стані.

Спостережень за Проксіма b було не так і багато. Тому Бастейн Брюггер і його колеги з Марсельського університету провели серію комп’ютерних симуляцій, щоб краще зрозуміти її можливий склад і радіус. Дослідження показало, що радіус Проксіми b може становити щось середнє між 0,94 і 1,4 радіуса Землі, що в середньому приблизно дорівнює 6300 кілометрам.

Якщо радіус планети насправді ближче до нижньої межі розрахунків, то, найімовірніше, її склад дуже щільний, планета має металеве ядро, на яке припадає дві третини від загальної маси Проксіми b. Ядро, найімовірніше, оточене щільною мантією. На воду, яка знаходиться на поверхні цієї планети, швидше за все, доводилося б у цьому випадку близько 0,05 відсотка від загальної маси планети (на Землі цей показник становить 0,02 відсотка від загальної маси).

Читайте також: 

Однак, якщо реальний радіус планети знаходиться ближче до верхньої межі розрахунків (близько 8920 кілометрів), то стає ще цікавіше. В даному випадку маса планети буде ділитися між її твердим центром і навколишньою водою.

«У такому випадку Проксіма b, швидше за все, мала б єдиний рідкий океаном завглибшки близько 200 кілометрів», — коментують вчені в статті.

«В обох випадках планету може оточувати тонка газоподібна атмосфера, як на Землі, роблячи Проксиму b потенційно населеною».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button