Фото

ШІ відтворив зовнішність римських імператорів по їх скульптурам

Ентузіаст з Канади представив модель, яка вміє відтворювати зовнішність римських імператорів по скульптурам. Однак досліднику довелося допрацьовувати ці фотографії в Photoshop.

Дослідники пояснили, що зовнішність римських імператорів збереглася лише в сотнях скульптур. Однак навіть найдетальніші роботи не можуть передати як вони виглядали в той час, коли були живі. Щоб з’ясувати це, канадський кінематографіст і дизайнер віртуальної реальності Даніель Вошарт використовував машинне навчання – комп’ютерні алгоритми, які постійно навчаються. В цьому випадку обчислювальна система обробляє інформацію через ієрархії вузлів, які взаємодіють за подобою нейронів мозку.

Нейронна мережа Artbreeder проаналізувала 800 бюстів для моделювання більш реалістичних форм обличчя, особливостей, волосся і шкіри, а також додавання кольору. Потім Вошарт допрацював моделі Artbreeder за допомогою Photoshop, додавши деталі, зібрані з монет, творів мистецтва та письмових описів імператорів з історичних текстів, щоб зробити портрети по-справжньому живими.

«Добре освітлений і промальований бюст з невеликими ушкодженнями і стандартними рисами обличчя буде досить просто відтворити, – зазначив дослідник. – Навпаки, набір даних, що включає пошкоджені скульптури або фотографії при поганому освітленні, може дати горезвісні «сміттєві» зображення, які не дуже реалістичні ».

Погруддя, які Вошарт вважав за краще використовувати в якості першоджерел, були зроблені ще за життя імператорів, тому вони можуть дати уявлення про те, як виглядали ці люди. Для визначення кольору шкіри Вошарт довірявся ШІ – машина сама розподіляла відтінки так, щоб поверхня моделі нагадувала реалістичну людську шкіру.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button