Екологія

На Землі почався «екологічний Армагеддон»

Група дослідників з ФРН, Нідерландів і Великобританії зафіксувала скорочення на три чверті кількості крилатих комах по всій Німеччині. Це являє серйозну загрозу для життя на Землі, з огляду на важливу роль, яку ці істоти грають в харчовому ланцюгу і запиленні рослин.


З 1989 року етимологи за допомогою наметових пасток в 63 районах Німеччини зібрали понад 1,5 тисяч проб комах. Було встановлено, що загальна вага спійманих комах за 27 років знизилася на 76%. Вчені заявляють, що хоча виміри проводилися в заповідниках Німеччини, ці дані справедливі для всіх районів, де розвинене сільське господарство.

Дослідники не називають причину такого різкого падіння чисельності комах, однак припускають, що найбільш ймовірні фактори — знищення людиною їх природного середовища існування, використання пестицидів і глобальне потепління.

«Комахи становлять близько двох третин всього життя на Землі, і зараз ми спостерігаємо якийсь жахливий спад. Здається, людство робить величезні ділянки землі непридатними для більшості форм життя і в даний час знаходяться на шляху до екологічного Армагеддону. Якщо ми втратимо комах, тоді все завалиться», — заявив професор Дейв Ґулсон з університету Сассекса, який брав участь в дослідженні.

Кнопка «Наверх»