Екологія

Липневу спеку в Європі пов’язали зі зміною клімату

Рекордна спека, яка накрила більшу частину Північної Європи в минулому місяці була на 1,5 — 3,0 градуси Цельсія вище норми. Причиною цього, ймовірно, стало антропогенна зміна клімату, заявила міжнародна команда вчених.

Температурні рекорди були поставлені в Бельгії, Нідерландах і Великобританії, у той час як місто Париж пережив свій найспекотніший день 25 липня при температурі 42,6 градуса Цельсія.

Вчені з команди World Weather Attribution (WWA) об’єднали моделювання клімату з історичними тенденціями теплових хвиль і порівняли з даними моніторингу по всьому континенту.

Вони прийшли до висновку, що значення температури, створювані кліматичними моделями, були на цілих 3 градуси нижче, ніж ті, які фактично не спостерігалися під час теплової хвилі в Європі.

Глобальне потепління зробило липневу теплову хвилю в деяких країнах в 10-100 разів більш вірогідною (у порівнянні з комп’ютерним моделюванням).

«Якби клімат був не змінений, максимальні значення температури були б на 1-3 градуси нижче», — пишуть вчені.

Майкл Бірн, викладач наук про Землю і навколишнє середовище в Університеті Сент-Ендрюс, сказав, що аналіз «виявив свідоцтва зміни клімату на всьому протязі (в минулому місяці) екстремальних температур».

«Ми впевнені, що зміна клімату принесе ще більш сильні теплові хвилі, але також зливи та повені», — додав Бірн.

Липнева спека спричинила скасування поїздів і змусила жителів багатьох міст приймати надзвичайні заходи. Повідомлялося про декілька смертей, пов’язаних зі спекою, хоча точну кількість жертв, ймовірно, буде підрахувати важко — це займе тижні.

Європа зазнала інтенсивні теплові хвилі 2003, 2010, 2015, 2017, 2018 і два рази в цьому році відповідно до загальної тенденції потепління: чотири найспекотніших років в світі за останні чотири роки.

Показання температури і дані, надані службою моніторингу Європейського Союзу, показали, що перші 29 днів липня були, можливо, тепліше, ніж найспекотніший місяць коли-небудь (в даний час це липень 2016-го). Хоча дані потребують підтвердження, ВМО заявила, що цифри були особливо значними, оскільки липень 2016 року припав на час сильного Ель-Ніньо, відсутнього в 2019 році.

У липні також зафіксовано танення Гренландського крижаного покриву, в результаті якого 12 мільярдів тонн льоду витекло в море, а лісові пожежі в Сибіру викинули тисячі тонн вуглекислого газу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button