Земля

На зміни клімату на Землі вплинули вулкани

В ході дослідження американських вчених кліматологи прийшли до висновку, що за всю історію існування життя на Землі на зміни в кліматі колосальний вплив чинили вулкани. Саме їх активність впливала на підвищення середньої температури повітря на планеті.

509206976eae6ba144e229bd99e987b7
Про це стало відомо з повідомлення, опублікованого виданням Science. Повідомляється, що вчені з Техаського університету в Остіні провели геофізичні дослідження, в ході яких детально вивчили кліматичні зрушення від гарячого до холодного, що відбувалися на Землі протягом останніх 720 мільйонів років. Керівник дослідження Райан Маккензі повідомив, що в періоди, коли вулкани вздовж острівних дуг були активними, на планеті були більш теплі умови. І навпаки, коли вулкани на острівних дугах були менш активні, цей період збігся з похолоданням або льодовиковими умовами.

Вченим відомо, що кількість вуглекислого газу в атмосфері впливає на клімат Землі, сказав Райан Маккензі. Відкритим до недавнього часу залишався питання, що викликало коливання в СО2. Деякі теорії припускають, що геологічні сили, такі як гори, в різний час в історії планети внесли велику кількість нового матеріалу на поверхню Землі, що спричинило «вивітрювання» СО2 з атмосфери. Нове дослідження вказує на кількість СО2, що викидається в атмосферу, головною рушійною силою клімату Землі. Обидва чинники кількість кисню й активність вулканів на острівних дугах, вплинули на коливання клімату на нашій планеті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button