Фото

Над Каліфорнією з’явилися величезні діряві хмари (фото)

Жителі західного узбережжя США в минулі вихідні стали свідками рідкісного явища — появи так званої дірявої хмари в небі над Південною Каліфорнією.

b6065d568d1dd0998fcfce303571a450

Таку круглу або еліптичну форму хмари приймають завдяки літакам, а саме — їх повітряних гвинтів. Однак для цього повинні бути дотримані певні умови.

По-перше, у вертикальному напрямку хмари повинні бути тонкими. По-друге, літак повинен пролетіти через неї на певній висоті — нижче шести тисяч метрів, інакше ефекту дірявої хмари не вийде.

Якщо ж ці умови дотримані, то, пролітаючи крізь тонкий шар хмар (як правило — перисто-купчастих або високо-купчастих), літак створює великий перепад тиску, відбувається конденсація пари — процес Бержерона — Фіндайзена, опади випадають у вигляді снігу, і через це в хмарі утворюється отвір.

За таких складних умов спостерігати утворення, як діряві хмари, можна вкрай рідко. При цьому, як відзначають фахівці, географічно це явище незалежне: раніше діряві хмари були зафіксовані не тільки над американським континентом, але і в небі над Західною Європою, Китаєм, Австралією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button