Фото

Як виглядає покинуте місто майбутнього

У центрі Аризони можна знайти незвичайний об’єкт — експериментальне місто, спроєктоване з розрахунком на кілька тисяч осіб. Однак зараз у нього всього кілька десятків жителів. Весь проєкт завершений лише на 5%.

Як пише Science Alert, місто отримало назву «Аркозанті», його задумав італійський архітектор Паоло Солері, який мріяв створити «лабораторію», де щоденні завдання виконано б з допомогою природних джерел енергії.

Как выглядит заброшенный город будущего

Как выглядит заброшенный город будущего

Урбаністичну мрію Солері почали будувати в пустелі Сонора. Замість джерел штучного освітлення тут були б промені сонця, а замість кондиціонерів — рослинність, яка б створювала тінь. По ходу будівництва ідею подібного міста майбутнього підхопили в інших країнах: Катарі, Саудівській Аравії, Канаді, Малайзії.

Так, араби почали працювати над системами пневматичного трубопроводу для сміття, роботами-робітниками, безпілотними таксі. У Малайзії хочуть створити місто, де всі рослини поливаються самостійно, а в будинках стоять самовідновлювальні вікна. У Торонто ж може з’явитися дорожнє покриття з підігрівом. На тлі цих ідей Аркозанті, який був задуманий в 1960-му році, виглядає застарілим, тим більше місце розташування міста обрано максимально невдало.

Как выглядит заброшенный город будущего

Как выглядит заброшенный город будущего

З іншого боку, частина ідей міста Аркозанті далека від старіння. Його творець був одним з перших прихильників місцевого виробництва продуктів харчування, сонячної енергії та пішохідних районів — концепцій, які зараз вважаються передовими в міському плануванні. Саме місто, здається, так і залишиться мрією Солері, який помер ще 2013 році. До цього моменту в обраній під місто частині пустелі нічого не будували вже 25 років.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть