Всесвіт

Сонце несподівано запустило на Марс згусток плазми, який може викликати полярні сяйва

На Марс може обрушитися корональний викид маси, що викличе полярні сяйва на Червоній планеті і потенційно зруйнує частину атмосфери, що залишилася.

Спалах на зворотному боці Сонця привів до утворення згустку плазми і радіації, який, за прогнозами, «зустрінеться» з Марсом. На думку експертів, якщо сонячна буря обрушиться на Червону планету, то викличе слабкі ультрафіолетові полярні сяйва і потенційно зруйнує частину марсіанської атмосфери.

Супутники на навколоземній орбіті зафіксували несподіваний вибух 26 серпня на зворотному боці Сонця. Подальший аналіз показав, що це був спалах М-класу, другий за потужністю з усіх. Але дослідники досі не впевнені, що спровокувало вибух. Річ у тім, що раніше вони не зафіксували ніяких ознак сонячних плям поблизу місця, де стався вибух. Про це повідомляє Spaceweather.com.

Сонячні спалахи можуть час від часу запускати в космос корональні викиди маси (КВМ) — швидкорухомі хмари намагніченої плазми і випромінювання. Дослідники виявили КВМ після спалаху М-класу, але не стали уважно стежити за ним, оскільки він не становив загрози для Землі. Але в останні кілька днів вчені зрозуміли, що КВМ, швидше за все, досягне Марса 1 вересня.

За даними Spaceweather.com, КВМ може викликати полярні сяйва над Червоною планетою, якщо він вдарить, хоча вони будуть слабкими. А також призведе до руйнування залишків атмосфери Червоної планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button