Всесвіт

Вчені виявили дві екзопланети, на яких можливе життя

Астрономи і їх телескопи виявили пару супер-Земних планет на відстані всього 11 світлових років навколо червоної карликової зірки Глізе 887 або GJ (Gliese) 887. Третя, непідтверджена планета, може також обертатися навколо зірки.

Художнє уявлення зоряної системи Gliese 887

Нещодавно виявлені екзопланети GJ887b і GJ887c являють собою так звані супер-Землі. Їх розмір дорівнює приблизно десь між нашою планетою і Нептуном.

Щоб краще розглянути систему, команда використовувала спектрограф HARPS Європейської південної обсерваторії в Чилі. Астрономи можуть визначати екзопланети, використовуючи техніку, звану доплерівським коливанням.

Гравітаційне тяжіння обертових екзопланет «смикає» зірку, викликаючи її коливання, і астрономи можуть вловити ці крихітні рухи. Вчені підтвердили свої висновки, проаналізувавши 20-річні архівні дані, та опублікували свої роботи 26 червня в журналі Science.

За даними NASA, GJ 887 є 12-ю найближчою планетарною системою до Землі. Нещодавно виявлені планети навколо неї лежать за межами жилої зони, де на поверхні кам’янистого світу може існувати рідка вода, а не водяний пар або лід. Астрономи вважають, що світи, які лежать в цьому регіоні, які можуть потенційно містити життя.

З орбітальними періодами, триваючими 9,8 і 21,8 дня, відповідно, GJ 887b і GJ 887c знаходяться занадто близько до зірки, щоб на них можна було жити. Комп’ютерне моделювання показало, що температура поверхні може досягнути приблизно 170 градусів за Фаренгейтом. Третя непідтверджена планета, однак, має набагато більш тривалий 50-денний орбітальний період і знаходиться якраз в межах жилої зони.

Більш того, у зірки, в центрі цієї системи маса в два рази менше, ніж у нашого Сонця, і світить приблизно на один відсоток яскравості. Це надзвичайно мало, і означає, що планети навколо неї не постійно бомбардуються сонячними вітрами, які зриваються з зірки під час зоряних штормів.

«Зірка з її потужними спалахами зруйнує атмосферу екзопланети», – сказала астроном Сандра Джеферс з Геттінгенського університету в Німеччині.
І це ще один показник того, що система GJ 887 може бути хорошим місцем для пошуку ознак життя!

Якщо астрономи зможуть підтвердити присутність третьої екзопланети, то GJ 887 вступить до лав TRAPPIST-1 і інших захоплюючих прилеглих систем. Астроном Мелвін Девіс з Обсерваторії Лунда у Швеції, який не був пов’язаний з дослідженням, сказав, що вона «може стати однією з найбільш вивчених планетних систем в околицях Сонця».

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button