Фото

Найбагатші IT-бізнесмени 2015

Завдяки журналу Forbes ми можемо дізнатися імена найбагатших бізнесменів у світі, які заробили свої статки в галузі технологій.

При оцінці статку враховувалися багато факторів, серед яких активи в хард – і софтверних компаніях, соціальних медіа, онлайн-казино і високотехнологічному виробництві. Якщо скласти капітали 100 найбагатших IT-бізнесменів у світі, то вийде сума рівна 842,9 мільярдів доларів. Лише шестеро бізнесменів з 100 отримали свій капітал у спадок, всі ж решта заробила його самостійно.

Пропонуємо познайомитися з першою десяткою найбагатших IT-бізнесменів 2015.

(10 фото)


1. Білл Гейтс
Статок 79,2 мільярдів доларів
Перше місце серед найбагатших IT-бізнесменів займає засновник Microsoft. Це й не дивно, адже він уже 16 разів за останній 21 рік ставав найбагатшою людиною в світі. Свій капітал Гейтс поповнює зовсім не завдяки редмондській корпорації, а завдяки тому, що ось уже 15 років поступово скорочує частку в своєму софтверному дітищі.

2. Ларрі Еллісон
Статок 54,3 мільярда доларів
Це сьогодні він засновник Oracle і один з найяскравіших резидентів Кремнієвої долини, але мало хто знає, що Еллісон виріс в небагатій чиказькій сім’ї, був вихований двоюрідною бабусею, і ніколи не знав свого біологічного батька. Попрацювавши в 1977 році з базами даних в ЦРУ він вирішив заснувати свою софтверну компанію, яка поступово перетворилася на глобальну бізнес-імперію. У минулому році Еллісон прийняв рішення піти з поста гендиректора Oracle, але він як і раніше зберігає нитки оперативного управління в своїх руках.


3. Джефф Безос
Статок 34,8 мільярдів доларів
Хоча минулий рік для засновника Amazon був кілька провальним, в 2015 році справи поступово стали налагоджуватися, а спродюсований Amazon серіал Transparent навіть отримав декілька премій «Золотий глобус». Що стосується Безоса, то йому належить 18% компанії, яку він заснував в 1994 році, будучи співробітником хедж-фонду D. E. Shaw і володарем диплома Прінстона з програмування.


4. Марк Цукерберг
Статок 33,4 мільярда доларів
Засновник Facebook продовжує вести свою соціальну мережу до нових вершин, незважаючи на наявність амбітних молодих конкурентів. У минулому році виручка компанії підскочила на 58%, до позначки в 12,5 мільярдів доларів і більшу частину з цієї суми принесла мобільна реклама. Дохід компанія отримує не тільки від соціальної мережі Facebook, але і від соцмережі Instagram, а також месенджера WhatsApp. Разом зі своєю дружиною Прісциллою Чан Цукерберг активно займається благодійністю і не шкодує на це коштів. Нещодавно пара повідомила, що чекає дитину.


5. Ларрі Пейдж
Статок 29,7 мільярдів
Засновник Google на сьогоднішній день є управителем, мабуть, однією з найбільш впливових інтернет-корпорацій. У минулому році Пейдж придбав за 3,2 мільярда доларів компанію-виробника інноваційної техніки для дому Nest Labs, а також виробника камер спостереження Dropcam за 555 мільйонів. Наприкінці минулого року він вирішив зосередитися на плануванні довгострокової стратегічної компанії і тому передав більшу частину своїх обов’язків віце-президенту компанії Сундару Пічаї.


6. Сергій Брін
Статок 29,2 мільярда доларів
Будучи співзасновником Google, Сергій Брін працює на чолі підрозділу Google Х, у надрах якого ведуться дослідження проривних продуктів та ідей.

Сергій Брін у 1998 році заснував Google разом з Ларрі Пейджем. Сьогодні на корпорацію працюють 40 тисяч чоловік в 40 країнах по всьому світу.


7. Джек Ма
Статок 22.7 мільярдів доларів
Колишньому вчителю англійської мови Джеку Ма вдалося, здавалося б, неможливе, у вересні минулого року інтернет-гігант Alibaba Group вийшла на IPO у Нью-Йорку. В структуру Alibaba Group входять кілька торгових майданчиків, а саме, Alibaba.com для представників малого бізнесу, Taobao.com, маркетплейс Aliexpress і Tmall.com. Крім цього у Ма безліч інших інвестицій, у тому числі частка у футбольній команді і кінобізнесі, а також він активно займається благодійністю.


8. Стів Балмер
Стан 21,5 мільярдів доларів
У лютому минулого року Балмер покинув пост глави Microsoft і придбав баскетбольний клуб «Лос-Анджелес Кліпперс». Ця угода була закрита в серпень і стала рекордною для клубу НБА.

Балмер родом з Детройта. З Гейтсом він познайомився в Гарварді, заради якого кинув Стенфорд. Незабаром Балмер і Гейтс стали працювати разом, а до квітня минулого року Балмер став власником найбільшої частки акцій Microsoft.


9. Лорен Пауел Джобс
Статок 19,5 мільярдів доларів
Після смерті чоловіка вдова засновника Apple, приділяє велику увагу політичному і громадському лобізму, а також благодійності. Але і сьогодні її статок продовжує збільшуватися завдяки гарній динаміці котирувань Apple і Disney.


10. Майкл Делл
Статок 19,2 мільярда доларів
Засновник легендарної Dell в кінці 2013 року повів свою компанію з ринку. За словами самого Делла, його бізнес росте дуже швидко. Йому належить 70% бізнесу.

Натхнення: daypic.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button