Технології

Випаровування води може на 70% забезпечити електроенергією США

Випаровування води у всіх існуючих у США озерах і водосховищах дозволить генерувати 325 ГВт електроенергії, що становить 70% всієї виробленої в країні електрики.

Испарение воды может на 70% обеспечить США электроэнергией

Технологія отримання електроенергії з водяної пари поки мало вивчена і досі не виведена на ринок. Проте вчені з Колумбійського університету в Нью-Йорку вирішили підрахувати, наскільки ефективним буде цей метод. За допомогою математичної моделі вони визначили, що сумарна енергетична потужність всіх озер і водосховищ США, за винятком Великих озер, складе 325 гігават, що дозволить генерувати 2,85 млн МВт*год на рік. У 2015 році цей показник становив би 70% всієї вироблюваної енергії в країні. Результати дослідження вчені опублікували в журналі Nature Communications.

Автор дослідження біофізик Озгур Сахін описав технологію отримання енергії від випаровування ще в 2015 році. Його «випаровуючий двигун» припускає використання матеріалів, розмір яких змінюється під впливом води. Сахін пропонує використовувати мікроспори бактерій, які вбирають вологу і збільшуються в розмірах. Під впливом високих температур вода випаровується, а спори зменшуються.

Сахін порівнює спори з м’язами, які стискаються і подовжуються. Якщо підключити їх до генератора, що проводить електрику від руху (динамо-машини), то можна виробляти електрику в процесі випаровування.

Розміщуватися такі системи будуть на поверхні води, повідомляє Verge. Описана Сахіном конструкція дозволяє регулювати кількість виробленої енергії і зберігати її для подальшого використання. При цьому кількість енергії від випаровування води не буде залежати від погодних умов, що вигідно відрізняє технологію від інших методів отримання електрики з відновлювальних джерел. Крім того, для виробництва електроенергії не знадобляться токсичні акумулятори. Виконувати роль природного батареї будуть спори.

Поки технологія знаходиться на ранньому етапі розвитку. Вчені збираються випробувати «випаровуючий двигун» в басейні або іншому водоймищі порівнянних розмірів. При цьому автори дослідження визнали, що використовувати кожне озеро для вироблення енергії навряд чи буде можливо. До того ж технологія може негативно вплинути на водні ресурси.

У той же час, випаровування дозволить зберегти воду. Половину води озер і водосховищ, яка випаровується природним шляхом, можна буде використовувати повторно. У рік економія сягне 25 трлн галонів рідини, що складає п’яту частину всієї споживаної в США води.

За прогнозами експертів, до 2050 року 85% електроенергії в світі забезпечать поновлювані джерела. При цьому оптимізм вчених з кожним місяцем зростає. Так, раніше аналітики припускали, що поновлювані джерела забезпечать 50% всіх енергопотреб тільки до 2060 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button