Наука

Топ-10 досліджень за 2020 рік за версією наукової платформи EurekAlert!

Яка новина в цьому році запам'яталася вам найбільше? Створення вакцини від COVID-19? Нерозкриті саркофаги в Єгипті? Або про те, що помер один з найстаріших у світі крокодилів?

Платформа EurekAlert !, заснована в 1996 році Американською асоціацією сприяння розвитку науки (AAAS), опублікувала топ-10 наукових робіт, які стали найпопулярнішими у 2020 році. На сайті EurekAlert! розміщуються новини університетів, прес-релізи медичних центрів і прес-релізи наукових досліджень з усього світу.

Важливо відзначити, що платформа склала рейтинг, ґрунтуючись на даних власного сайту. Нижче представлені 10 прес-релізів, онлайн-версії яких були найпопулярнішими на сайті EurekAlert! в 2020 році.

10 місце

«Палеонтологи описали новий вид алозаврів», Університет Юти, США

На початку року американські вчені розповіли про новий вид динозаврів, який жив на території Північної Америки 152-157 мільйонів років тому. Новий вид отримав назву Allosaurus jimmadseni. Вчені відзначили, що він володіє унікальними особливостями, наприклад, у динозавра був короткий вузький череп з низькими лицьовими гребенями, які йшли від його рогів перед очима до носа.

9 місце

«Хвороба Альцгеймера пов’язали з мутацією певного виду білків», Токійський університет, Японія.

В ході своєї роботи вчені виявили, що мутація в гені білка MARK4 робить його структуру більш липкою, а це в свою чергу дозволяє йому накопичуватися в мозку, що призводить до хвороби Альцгеймера.

8 місце

Доповідь «Переживання чоловіків з приводу еректильної дисфункції: що змінилося?», Представлений на 35-му щорічному конгресі Європейської асоціації урологів

В ході своєї доповіді вчені розповіли, що протягом останніх 10 років кількість звернень чоловіків з приводу сексуальних проблем поменшала. Виявилося, що все менше чоловіків скаржаться на імпотенцію і передчасну еякуляцію, проте все більше людей, особливо молодих, кажуть про низьке сексуальне бажання.

7 місце

«Біологічно активні добавки можуть стати зброєю проти COVID-19», Університет штату Орегон, США

Портал EurekAlert! повідомив, що 13% всіх опублікованих матеріалів за рік були пов’язані з коронавірусом. Робота, яка зайняла 7 місце в рейтингу, говорить про те, що щоденне вживання вітаміну C і D в кількостях, що перевищують федеральні рекомендації, є ефективним і недорогим засобом, що допомагає імунній системі боротися з COVID-19 і іншими гострими захворюваннями дихальних шляхів.

6 місце

«Скам’янілість крейдяного періоду проливає світло на еволюцію середнього вуха ссавців», Інститут палеонтології хребетних і палеоантропології спільно з Китайською академією наук, Китай

Археологи виявили скам’янілість невеликого ссавця Sinobaatar pani з ідеально збереженими кістками середнього вуха. Використовуючи комп’ютерну томографію (КТ), дослідники створили цифрову копію останків, реконструювавши їх в тривимірному вигляді, щоб можна було детально спостерігати їх морфологію.

5 місце

«Вчені несподівано стали свідками того, як вовченята грають в” принеси м’яч “», Стокгольмський університет, Швеція.

Автори роботи відзначають, що відкриття було зроблено завдяки щасливому випадку. Працюючи з цуценятами вовків, вчені помітили, що ті почали приносити їм м’яч і чекати, коли ті його кинуть. Це стало несподіванкою для дослідників, тому що вважається, що когнітивні здібності, необхідні для комунікації з людиною, виникли у собак тільки після того, як люди одомашнили їх приблизно 15 000 років тому. Виявилося, що це не так.

4 місце

«Підтверджено зв’язок хвороби Альцгеймера з мікробіотою кишечника», Університет Женеви, Швейцарія

Ще одне дослідження хвороби Альцгеймера каже про те, що дисбаланс мікробіоти кишечника може впливати на розвиток амілоїдних бляшок в головному мозку, які лежать в основі нейродегенеративних розладів, характерних для хвороби Альцгеймера.

3 місце

«Австралійські вчені знайшли можливий препарат від коронавірусу», Університет Монаш, Австралія

У квітні, коли бушувала перша хвиля коронавірусу, а про вакцину можна було тільки мріяти, багато вчених проводили дослідження з уже існуючими препаратами. З усіх прес-релізів на цю тему, користувачі EurekAlert! особливо виділили роботу австралійських вчених, які заявили про ефективність протипаразитарного препарату івермектину.

Тоді вчені припустили, що на основі івермектину можна створити препарат ефективний проти SARS-CoV-2, який буде здатний знижувати вірусне навантаження, запобігати розвитку важкої форми і обмежувати поширення вірусу.

2 місце

«COVID-19: фізичні вправи можуть захистити від смертельних ускладнень», Університет Вірджинії, США

Ще одним дослідженням за часів першої хвилі була робота американських вчених у сфері фізичного розвитку, про те, що регулярні фізичні вправи можуть знизити ризик гострого респіраторного дистрес-синдрому, тобто основної причини смерті пацієнтів з вірусом COVID-19. До таких висновків вони прийшли, вивчивши безліч медичних досліджень, які говорять про те, що антиоксидант EcSOD, який вивільняється під час активних тренувань, може захищати наші тканини і допомагати імунітету боротися з хворобами.

1 місце

«Найпопулярніша харчова олія в Америці викликає генетичні зміни в мозку», Каліфорнійський університет, США

Цей прес-реліз був випущений ще на початку року і став найпопулярнішим за всі 12 місяців. У своїй роботі вчені з США розповіли, що в ході експериментів з мишами, вони виявили, що соєва олія викликає зміни в генах, що впливають на неврологічні стану, такі як аутизм і хвороба Альцгеймера.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button