Всесвіт

Найдокладніша карта темної матерії підтверджує теорію Ейнштейна

Нові дані, що відображають еволюцію Всесвіту, підтверджують теорію гравітації Альберта Ейнштейна. Про результати дослідження повідомляє прес-служба Прінстонського університету.

Міжнародна колаборація, що працює на Атакамському космологічному телескопі (ACT), представила результати аналізу розподілу темної матерії, що охоплює близько чверті неба. Створена карта підтверджує теорію Ейнштейна про те, як масивні структури в космосі ростуть і викривляють поширення світло протягом 14 млрд років життя Всесвіту.

Для проведення аналізу вчені досліджували космічне надвисокочастотне фонове або реліктове випромінювання. Це давнє теплове випромінювання, що сформувалося на зорі формування Всесвіту в епоху первинної рекомбінації водню, приблизно через 380 тис. Років після Великого вибуху.

Карта розподілу темної матерії: помаранчеві області показують більш високу концентрацію маси, фіолетові — нижчу. Зображення: ACT Collaboration

Темна матерія не бере участі в електромагнітній взаємодії: вона не випромінює і не поглинає фотони, а тому невидима для традиційних методів спостереження. Але її маса в кілька разів перевищує масу класичних баріонів матерії. Щоб знайти невидиме, дослідники вивчають, як гравітація темної матерії викривляє світло реліктового випромінювання, що поширюється по Всесвіту.

Дослідники зібрали дані численних спостережень за допомогою телескопа ACT і проаналізували викривлення реліктового випромінювання. Воно виступає як підсвічування, відзначають вчені, щоб виділити всю матерію, розташовану між спостерігачами і Великим вибухом.

Ілюстрація викривлення реліктового випромінювання, викликаного гравітацією масивних об’єктів. зображення: Lucy Reading-Ikkanda, Simons Foundation

Результати спостереження показують, що і «грудкуватість» Всесвіту (концентрація матерії), і швидкість, з якою вона розширюється через 14 млрд років еволюції, повністю відповідають прогнозам стандартної космологічної моделі (лямбдаCDM), заснованої на теорії гравітації Альберта Ейнштейна.

У той час як більш ранні дослідження вказували на тріщини в стандартній космологічної моделі, наші результати дають нове підтвердження того, що наша фундаментальна теорія Всесвіту вірна, – говорить Франк Ку, Співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button