Технології

Найбільший у світі телескоп для спостереження за спалахами на Сонці добудували в Китаї

У Китаї завершили будівництво радіотелескопа Daocheng. Об’єкт являє собою коло, розташоване на плато в провінції Сичуань на південному заході Китаю, і складається з 313 тарілок. Діаметр кожної з них становить 6 м, а загальна довжина кола перевищує 3 км.

Після налаштування, калібрування та випробувань телескоп буде запущений у червні 2023 року. Основна мета нового приладу спостереження за сонячними спалахами і корональними викидами маси. 313 антен телескопа дозволять досягти високої чутливості для більш точного прогнозування космічної погоди, відзначають дослідники.

Будівництво радіотелескопа Daocheng. Зображення: Liu Zhongjun / China News Service

Великий масив потенційно може захоплювати більш слабкі сигнали від високоенергетичних частинок, які можуть бути пропущені масивами, провідними спостереження в тому ж частотному діапазоні — від 150 до 450 МГц, відзначають вчені.

Дані спостережень телескопа будуть доступні для міжнародних дослідників. Національний центр космічних наук Китаю, який контролює його роботу, планує відкривати телескоп вночі для інших видів спостережень, таких як дослідження пульсарів.

У найближчі кілька років Сонце увійде у фазу високої активності. Радіочастотні дані, які буде збирати новий телескоп, доповнять спостереження вже існуючих пристроїв, що працюють в інших частотних діапазонах, відзначають вчені. Разом вони допоможуть краще передбачати космічну погоду і досліджувати процеси, що відбуваються всередині Сонця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button