Технології

Незвичайний робот “підтягує” ноги, щоб пройти по вузьких проходах (відео+фото)

Інженери розробили робота, який імітує поведінку мурах під час руху.

Дослідники розробили робота, який може адаптуватися для пересування в різних умовах. Пристрій, натхненний мурахами, автоматично змінює довжину кінцівок, щоб пройти через вузькі ущелини, піднятися по сходах, рухатися по траві, кам’янистому грунті і гравію. Розробка підійде для дослідницьких місій.

Інженери створили невисокого кремезного робота – близько 30 см в ширину і 20 см в довжину — з чотирма хвилястими телескопічними кінцівками. Кожна кінцівка складається з шести вкладених один в одного концентричних трубок. З’єднані за допомогою пружин, такі сегменти ніг автоматично скорочуватися, коли робот переміщається у вузькому просторі, а після — втягуються назад.

Роботи, що змінюють довжину кінцівок. Відео: E. Lathrop et al., Advanced Intelligent Systems

Автори зазначають, що пристрій не використовує сенсорні датчики та складні обчислення. Зміна параметрів тіла регулюється тільки механікою. Це дозволяє скоротити розмір робота внаслідок відмови від додаткового обладнання і прискорити рух: механічному роботу не потрібно розраховувати шлях і траєкторію руху кінцівок.

У серії експериментів інженери показали, що зміна сегментів ніг дозволяють роботу пробиратися через вузькі тунелі і проповзати під низькими стелями. За допомогою адаптивності він може «втискатися» в простір розміром всього 72% від його повної ширини і 68% від його повної висоти.

Пристрій роботів. Зображення: E. Lathrop et al., Advanced Intelligent Systems

Ідея, використана в розробці, запозичена у мурах. Ці комахи адаптують свою позу, щоб повзати по крихітних просторах. І їх не турбують нерівності місцевості або невеликі перешкоди. Наприклад, їхні ноги трохи підгинаються, коли вони вдаряються об невелику перешкоду, при цьому комахи продовжують швидко рухатися вперед.

Невеликих роботів без складного обладнання досить легко виробляти, відзначають вчені. У майбутньому їх можна використовувати для дослідження складних середовищ та проведення рятувальних операцій. На жаль, поки їх ключовий недолік – крихкість. Інженери продовжать роботу, щоб підвищити міцність пристроїв і розширити можливості для застосування технології.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button