Всесвіт

Найближчим сусідом Землі виявився Меркурій

Вчені провели детальне дослідження і встановили, що найближчим сусідом Землі є саме Меркурій, а не Венера. Вони відзначили, це, звичайно, суперечить загальноприйнятій версії, але розрахунки були однозначними.

Вся справа в методиці, розповідають вчені. Загальноприйнятий спосіб розрахунку відстані між планетами оперує віддаленістю їх від Сонця. Наприклад, Земля розташована на відстані 1 астрономічної одиниці (а.о) від зірки, а Венера всього на 0,72 а.о. Отже, відстань між ними становить 0,28 а.о. Саме таким чином заведено діяти в такій ситуації.

Невелика група вчених зазначила очевидний недолік цього підходу. Класичний спосіб вимірює відстань до найближчої точки, хоча в інші моменти часу воно куди більше. Бувають ситуації, коли Венера і Земля знаходяться по різний бік від Сонця і між ними знаходиться близько 1,72 а.о.

Тому вчені створили програму, яка підрахувала усереднену відстань між планетами в кожен момент часу. Результати виявилися дивовижними. Найближчою до Землі планетою виявилася не Венера, і навіть не Марс, а Меркурій, розташований найближче до Сонця. Вся справа в зіставленні орбіт і швидкостей руху астрономічних тіл.

Вчені відзначають, їх підхід вже давно використовувався для планування космічних польотів, але його не застосовували для вирішення такого простого питання, на який, як багато хто вважав, уже дано однозначну відповідь.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button