Наука

Найпростіший і найбільш дієвий спосіб продовжити життя

Людство віками шукає еліксир вічної молодості або хоча б безсмертя, однак навіть у XXI столітті наука все ще не змогла цю задачу вирішити. Однак, рецепти розробляються і один з найбільш ефективних, як виявилося, знаходиться не в сфері біології, хімії або фізики — за нього відповідає психологія.

Самый простой и наиболее действенный способ продлить жизнь

Багато перевірених часом мудростей при зіткненні з неупередженими лабораторіями і натовпами дослідників пасують. Проте в даному випадку, наші предки були дійсно праві — хто дивиться на світ з посмішкою, живе довше. У середньому, звичайно ж — природно, це не стовідсоткова гарантія зустріти столітній ювілей у доброму здоров’ї і тверезому розумі. Легко сказати, подумає читач, і матиме слушність: змінити спосіб мислення непросто. Та й для початку ще потрібно усвідомити необхідність цього заходу.

Позитивну кореляцію між позитивним поглядом на життя і тривалістю, а також якістю життя вчені досліджують давно. І з кожною новою науковою роботою на цю тему рецепт довголіття оформляється все міцніше. До того ж з’являється розуміння, як ставлення до навколишнього світу і подіями, які відбуваються навколо впливає на здоров’я. Одна з останніх і найбільш подібних наукових статей в цій області була опублікована в кінці літа 2019 року на ресурсі Proceedings of the National Academy of Sciences (журнал Національної академії наук США).

В ній Левіна зі Школи медицини університету разом з колегами описує результати тривалого дослідження двох великих груп чоловіків і жінок. Перша складалася з 1429 осіб (ветеранів бойових дій), здоров’я яких відстежувалась на протязі останніх 30 років. Друга — майже 70 тисяч жінок (медсестер), які спостерігалися не так довго, всього 10 років поспіль. Що важливо, методика опитування та його аналізу максимально виключає всі сторонні фактори, що впливають на тривалість і якість життя крім оптимістичного чи песимістичного світогляду.

Виявилося, що люди, які очікують від майбутнього позитивних змін — мислять позитивно, оптимісти — можуть очікувати від себе цілком дієздатного стану навіть у 85 років. В іншому випадку це не так певно, так і якість життя в літньому віці буде гіршою. У середньому, песимісти помирають раніше на 11-15%. Головний результат цього дослідження — розуміння, чому так відбувається.

Оптимістично налаштовані жінки і чоловіки набагато частіше схильні стежити за своїм здоров’ям, а також займаються фізичними активностями або навіть спортом. Вони рідше схильні до шкідливих звичок, а їх дієта, як правило, більш здорова і повноцінна. Нарешті, один з найбільш важливих аспектів — такі люди набагато краще справляються зі стресом. З-за всіх перерахованих вище факторів, у оптимістів нижчий ризик розвитку депресії, порушень роботи серцево-судинної системи і різних хронічних захворювань.

Проте, фраза «просто думай позитивно» звучить безглуздо, тому що знецінює сам по собі спосіб мислення людини, яка з якихось причин схильна до песимізму. Ні, щоб бути здоровішими і жити довше ніхто не закликає разом змінити своє ставлення до себе та світу навколо — це неможливо, та й може нашкодити. Ба більше, ніхто не стверджує, що оптимісти не відчувають стрес або не звертають уваги не проблеми. У їх житті стільки ж негативу, як і у всіх інших, просто їх ставлення до цих речей сильно відрізняється.

І в цьому аспекті психіки — сприйняття негативних подій і очікування від майбутнього — себе можна досить легко натренувати. Левіна в своїй трудовій діяльності постійно працює з людьми, які песимістично сприймають завтрашній день і ця їхня риса зазвичай лише зміцнюється з кожною новою проблемою. Однак, в ході психотерапії вони не тільки вчаться реагувати по-іншому, але й знаходять у собі і своєму минулому причини, які сформували у них такий характер.

На думку вчених, консультація психолога або психотерапевта, а також, можливо, курс відвідувань подібного фахівця надалі, дозволяють і почати отримувати більше задоволення від життя, і продовжити її активну частину, і збільшити загальну її тривалість.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button