Фото

«Накагін» — перший в світі «капсульний» житловий будинок (фото)

Вежа-капсула «Накагін» була побудована в 1972 році за проектом японського архітектора Кісі Курокава. Будинок є прикладом японського метаболізму — руху в архітектурі та містобудуванні, що з’явився в 1950-х роках на противагу функціоналізму.

Для будівель у стилі метаболізму характерна удавана незавершеність і відкритість структури для «діалогу» з мінливим міським середовищем. Японський фотограф Норітака Мінами (Noritaka Minami) чотири роки знімав побудовану в токійському районі Гінза будівлю, що складається з 140 капсул-модулів, які в різних комбінаціях зосереджені навколо двох несучих стовпів. Розмір кожного модуля 2,3*3,8*2,1 метрів, вони кріпляться до опори всього чотирма болтами. Висота будинку — тринадцять поверхів.


1. У 2007 році мешканці «Накагіна», пославшись на скрутні умови і на утримання в конструкціях будівлі азбесту, проголосували за його знесення. Бажаючи спасти своє творіння, Курокава запропонував проект масштабної реконструкції вежі. План реконструкції підтримали основні архітектурні асоціації Японії, в тому числі Японський інститут архітектури, але через великі фінансові витрати роботи так і не почалися

2. Після цього більшість мешканців з’їхали і закинули свої квартири.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.

Натхнення: daypic.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button