Людина

Вчені розповіли, чому літні люди менш схильні до ризику

Вчені з Університетського коледжу Лондона (UCL) розповіли, чому літні люди менш схильні до ризику заради потенційної вигоди. Передбачається, що причиною цього може бути зниження рівня дофаміну в головному мозку.

Експерти пояснили, що з кожним роком життя головний мозок людини знижує вироблення допаміну на 1%. Так як саме ця речовина бере участь в аналізі ситуації і виборі дій, здатних привести до хорошого результату, з часом людина втрачає цю здатність і починає дотримуватися надійних і перевірених методів. Стаття про відповідне дослідження з’явилася в журналі Current Biology.

Фахівці провели експеримент, в ході якого 25 189 учасникам запропонували пограти на смартфоні в гру The Great Brain Experiment. Суть випробування полягала в тому, що піддослідним видавали 500 очок і просили збільшити це число, проходячи різні випробування. При цьому респондентам доводилося вибирати з двох варіантів: стабільний, але невеликий заробіток або ж можливість отримати більше, ризикуючи втратити певну кількість очок. За словами вчених, молоді добровольці в 72% випадків вибирали нестандартні методи, тоді як велика частина літніх людей не хотіла ризикувати.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button