Технології

Авіалайнер з нульовими викидами: новий літак на водні літає на 9723 км (фото)

Новий авіалайнер буде літати так само швидко, як і аналоги, тільки на рідкому водні.

Реалізувати далекомагістральну авіацію без шкоди для довкілля складно. Але група зі 100 аерокосмічних експертів, що працюють над проєктом уряду Великобританії FlyZero, заявила, що запустить авіалайнер на рідкому водні, розрахований на 279 місць, і він з’єднає дві будь-які точки земної кулі.

"Авіалайнер

Команда FlyZero на чолі з інститутом аерокосмічних технологій Великобританії вивчила всі перспективні шляхи створення міжконтинентальної авіації з нульовим викидом вуглецю.

Команда вивчила плюси та мінуси батарейок, газоподібного водню, аміаку та рідкого водню. Від батарей вирішено було відмовитися, оскільки вони дуже важкі та громіздкі, а аміак виділяє багато шкідливих викидів, наприклад, NOx.

Команда FlyZero зупинилася на кріогенній рідині H2 – її використовують у двигуні внутрішнього згоряння. Газоподібний H2 є перспективним для більш коротких польотів, але займає занадто багато місця і багато важить. Оптимальний варіант — кріогенна рідина H2.

Далі команда створила концептуальний авіалайнер середнього розміру, який, за її словами, може літати з тією самою швидкістю, як і сучасні аналоги на викопному паливі. Всередині може бути до 279 пасажирів. Борт долає до 9723 км за один політ. Ця відстань на 3,5 тис. км менша, ніж пролітають літаки на викопному паливі, але, проте у авіалайнера дуже практичні властивості — він може зв’язати два будь-які аеропорти на планеті всього з однією зупинкою для дозаправки.

Команда також прогнозує, що ці машини «з 2030-х років матимуть експлуатаційну економічність вищу, ніж звичайні літаки», оскільки ціни на водень впадуть.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button