Земля

Наприкінці ери динозаврів Антарктиду населяли величезні морські монстри

Вчені прийшли до висновку, що наприкінці ери динозаврів Антарктиду населяли десятиметрові морські монстри, які полювали на китоподібних рептилій.

45e5b81e2289ca10db6492be3d20634a
Величезна морська ящірка під назвою мозазавр, яка мала вселяти страх щелепами і ластоподібними кінцівками, жила в Антарктиді 66 мільйонів років тому, коли в тих місцях було набагато тепліше, ніж зараз. Череп одного з таких створінь довжиною 1,2 метра був виявлений в 2010 році на острові Сеймур, що знаходиться на північ від Антарктичного півострова.

Вчені дали своїй знахідці ім’я Kaikaifilu hervei, в честь гігантської морської рептилії з тубільного міфу про створення світу. Згідно легендам племені мапуче, що населяє південну частину Чилі та Аргентини, світ придбав свою форму в результаті битви між божеством Кайкайфилу та іншою величезною рептилією.

Кайкайфилу на даний момент залишається найбільш значним з виявлених у Південній півкулі мозазаврів. Найбільший представник цього виду раніше, був майже вдвічі меншим, а довжина його черепа становила 70 см.

Судячи з усього, основною здобиччю мозазаврів служили плезіозаври-аристонектини, довгошиї морські рептилії, які харчувалися з відфільтрованої води дрібною живністю, подібно сучасним вусатим китам.

Кайкайфіли та інші динозаври жили в кінці Крейдяного періоду і зникли з лиця планети під час масового вимирання, яке, як вважають, зникли через падіння астероїда на півострові Юкатан.

Автор дослідження, Родріго Отеро з Чилійського університету, розповідає про свою роботу: «Знайдені рештки мозазаврів не давали підстав припустити існування таких величезних хижаків, як Кайкайфіли, в умовах, де особливо численними були плезіозаври. Нова знахідка доповнює наші уявлення про екосистеми Антарктиди періоду пізнього Крейди важливим очікуваним елементом».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button