Всесвіт

НАСА готове надіслати місію для вивчення надр Марса

НАСА готове відправити експедицію, призначену для вивчення надр Марса. Космічне агентство провело в березні конференцію в Лабораторії реактивного руху НАСА, штат Каліфорнія, США, в якій були розкриті подробиці, що стосуються майбутнього запуску нової місії до Червоної планети.

Місія НАСА Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport (InSight) являє собою стаціонарний посадковий апарат, який вперше в історії освоєння космосу цілеспрямовано досліджуватиме внутрішню структуру Червоної планети. Крім того, ця місія стане першою експедицією НАСА з часів пілотованих місій серії «Аполлон», в ході якої на поверхні Червоної планети буде встановлено сейсмометр – пристрій, який використовується для виявлення і вимірювання параметрів землетрусів на нашій планеті і буде виконувати аналогічну функцію на Марсі.

Апарат InSight в даний час знаходиться на базі ВПС США Ванденберг у Каліфорнії, де проводяться фінальні заходи по підготовці до майбутнього польоту. Минулої середи він пройшов так зване випробування розкручуванням, що використовується для підтвердження розташування центру мас апарату. Розташування центру мас зонда мають велике значення для режиму посадки на поверхню Червоної планети.

Запуск станції InSight намічене на 5 травня. В наступному місяці апарат буде розміщений в ракеті-носії, коли будуть перевірені з’єднання між ними, а для команди, що здійснює запуск, будуть проведені заключні тренінги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button