Технології

NASA і Virgin Galactic хочуть отримати нові високошвидкісні апарати для цивільних перевезень

Virgin Galactic і космічне відомство США оголосили про партнерство в питанні розробки авіаційних технологій для високошвидкісних перевезень.

Компанія Virgin Galactic і її дочірній підрозділ Spaceship Company оголосили про підписання з NASA угоди про сприяння розвитку високошвидкісних перевезень. Поки сторони не говорять про деталі співпраці, проте відомо, що його підсумкова мета — розробка високошвидкісних літальних апаратів, які б могли курсувати двома точками, віддаленими один від одного.

Відомо також, що Virgin Galactic і The Spaceship Company давно співпрацюють з компанією Boom Supersonic, що працює над демонстратором технологій надзвукового пасажирського літака майбутнього XB-1. Раніше, нагадаємо, стало відомо, що програму хочуть зробити вуглецево-нейтральною. Льотні випробування XB-1 можуть розпочати влітку цього року: до цього їх хотіли здійснити в 2019 році.

XB-1 / ©Boom

Хай там як, в самій Virgin Galactic налаштовані оптимістично.

«Це початок важливого партнерства між Virgin Galactic і The Spaceship Company, яка буде підтримувати майбутнє розвиток авіаційних технологій. Унікальний досвід та інноваційна технологічна платформа Virgin Galactic при взаємодії з історичними можливостями NASA та інших державних установ дозволять зробити нові технічні кроки, які підвищать конкурентоспроможність США. Ми розглядаємо це як сферу з величезним потенціалом зростання, в яку будемо продовжувати інвестувати — поряд з нашими комерційними космічними польотами», — прокоментував досягнуту угоду генеральний директор Virgin Galactic Holdings Джордж Уайтсайдс (George Whitesides).

Нагадаємо, зараз компанія Virgin Galactic активно розробляє корабель SpaceShipTwo, призначений для космічного туризму. Концепція побудована навколо методу «повітряного старту» — в якості носія виступає літак VMS Eve. На борту космічного корабля можуть розміститися шість туристів: під час польоту вони зможуть побачити рідну планету з висоти понад 100 кілометрів і випробувати короткочасний стан невагомості.

VMS Eve / ©wikipedia

Нещодавно SpaceShipTwo пройшов випробування на космопорті America. Апарат виконав планований політ, досягши при цьому швидкості 0,7 Маха. Проведені тести — важливий етап програми: саме з космодрому America компанія Virgin Galactic має намір здійснювати комерційні польоти свого космічного корабля.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть