Здоров'я

Газові плити роблять повітря в приміщенні брудніше, ніж на вулиці

У новій доповіді інституту Рокі-Маунтін йдеться про те, що побутовий газ робить повітря в приміщенні в два-п’ять разів брудніше, ніж на відкритому повітрі.

Нове дослідження піднімає проблему забруднення повітря у квартирі від газових печей. Вся річ у тім, що зараз, коли люди змушені сидіти вдома через пандемію вони знаходяться в ще більшій небезпеці, ніж зазвичай.

Близько третини американців готують їжу в основному на газу, який виділяє двоокис азоту і монооксид вуглецю. Старі плити не тільки забруднюють «домашнє середовище», всім відомо, що вони також дуже небезпечні через витік чадного газу.

Навіть невелике збільшення впливу діоксиду азоту може збільшити ризик розвитку астми у дітей. Аналіз показав, що в будинках з газовими плитами ймовірність появи симптомів астми на 42% вище. В Австралії 12,3% дитячої астми відбуваються з-за газових плит.

Діоксид азоту також посилює хронічну обструктивну хворобу легенів і може бути пов’язаний з проблемами серця, діабет і рак. Отруєння чадним газом може викликати головний біль, нудоту, прискорене серцебиття, зупинку серця і смерть.

Кращим рішенням, згідно зі звітом, є перехід на електричні плити. Для зниження рівня ризику, дослідники рекомендують людям з газовими плитами відкривати вікна, використовувати витяжні шафи, запускати очищувач повітря з фільтром HEPA і обов’язково встановлювати детектор чадного газу.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»